Katarína Hlavatá
Východná Európa ako odbytisko Západu
Opäť som si dala dlhšiu pauzu s blogovaním /kvôli pracovným povinnistiam - ako inak/ a som rada, že sa môžem po dlhom čase realizovať. Tentokrát na moju obľúbenú tému - diskriminácia.
Som ako Hamlet, moja tragickosť spočíva v neschopnosti rozhodnúť sa. Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
Opäť som si dala dlhšiu pauzu s blogovaním /kvôli pracovným povinnistiam - ako inak/ a som rada, že sa môžem po dlhom čase realizovať. Tentokrát na moju obľúbenú tému - diskriminácia.
Po dlhej prestávke od blogovania som sa rozhodla, že opäť niečo načmáram a zdvihnem luďom krvný tlak :) A politika a utečenecká kríza sú také vďačné témy týchto dní.
Skôr by som povedala, že nie ženy, ale sliepky. Pretože slovo ženy je široký pojem a predsa nechcem zovšeobecňovať. V uplynulých dňoch ste určite mnohí z vás postrehli článok o tom, ako ženy z celého sveta vypisujú zamilované vyznania istému kriminálnikovi z Kalifornie. Nie je tomu inak ani na slovenských portáloch - pod článkami čítam pochvalné komentáre dievčat z rôznych kútov Slovensko o tom, aký je chutný, , úžasný, modelový typ a rôzne iné superlatívy.
Dlhsi cas som tu chcela napisat clanok k tejto téme, ale bohuzial som si na to nasla cas az teraz...media v jednom kuse podcenuju novu relaciu Adely Banasovej, pricom poukazuju na nizku sledovanost. Mala som moznost niekolkokrat vidiet tuto relaciu, takze mozem porovnavat s tym, co napisali media.
Každého súdneho človeka hneď napadne, čo za hyenu bez chrbtovej kosti musí byť majiteľ, ktorý nechá drieť ženy za 260€ a ešte ich aj ignoruje, keď ho požiadajú o zvýšenie. 40-50 ročné ženy na východnom Slovensku si ťažko nájdu prácu a sú rady, že vôbec niečo majú, preto zahraniční investori zneužívajú ich neľahkú situáciu. Ak navyše majú doma nezaopatrené deti alebo manžela na úrade práce, je situácia ešte dramatickejšia a často žijú tieto ženy z ruky do úst. Slovenská pracovná sila je kvalitná, ale stále nedocenená.
Určite to poznáte - po návrate z nádhernej 2-týždňovej dovolenky pri mori vás prepadajú depresie už v lietadle. Cítite nostalgiu za nádhernými piesočnatými plážami, bujarým nočným životom, vstávaním najskôr o 12-tej, či plážovými inžiniermi. A keď si predstavíte, že odteraz bude všetkému tomu koniec a čaká vás na pracovisku zajtra ráno hŕba dokumentov, vstávanie o 6 ráno namiesto o 1 poobede váš nádherný bronzový odtieň pokožky vymizne medzi 4 kancelárskymi stenami počas týždňa, prepadne vás migréna. Skrátka sa musíte začleniť späť do reálu, ale po 2 týždňoch ničnerobenia vám to robí problém. Tomu všetkému sa však dá predísť, stačí len zopár malých zmien.
Mnoho Slovákov protestuje proti výstavbe kasína v Bratislave, pritom 98% z nich v žiadnom kasíne v živote neboli a teda ani nevedia o čo ide. Argumentujú to tým, že hazardné hry podporujú závislosť, alebo dokonca tým, že tých vyše 9500 prac. miest aj tak bude len pre ľudí so stredoškolským vzdelaním. A stredoškolsky vzdelaní ľudia snáď nepotrebujú zamestnanie?
Keď sa povie Španielsko, bežný Slovák si predstaví nádherné palmové pláže, piesok, 30°, španielske víno či opálené Španielky či Španielov. Nikdy som síce nechápala prečo, ja som sa vždy zaujímala v každej krajine o pamiatky, hrady, kostoly, kultúru a prirodzený spôsob života domáceho obyvateľstva, ale keď to niekomu stačí ku šťastiu...