Kasíno v Bratislave - áno či nie?

Mnoho Slovákov protestuje proti výstavbe kasína v Bratislave, pritom 98% z nich v žiadnom kasíne v živote neboli a teda ani nevedia o čo ide. Argumentujú to tým, že hazardné hry podporujú závislosť, alebo dokonca tým, že tých vyše 9500 prac. miest aj tak bude len pre ľudí so stredoškolským vzdelaním. A stredoškolsky vzdelaní ľudia snáď nepotrebujú zamestnanie?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (52)
Bratislavske Las Vegas
Bratislavske Las Vegas 

Neviem, ako vy, ale ja mám pocit, že Slovensko je diera v strednej Európe, aspoň čo sa turizmu týka. Väčšina turistov našu krajinu obchádza, prípadne o nás ani nevedia. Ale je to všetko naša chyba. Namiesto toho, aby sme vyzdvihli prezentáciu mestskej kultúry, sa prezentujeme valaškou a krpcami. Ako sme sa po tie roky presvedčili, táto prezentácia nám nikdy nič nepriniesla. Konečne dostalo Slovensko šancu, aby sa aspoň čiastočne naplnila štátna pokladnica z turizmu, a aj proti tomu kuvikajú stále nespokojné hlasy. Ako argumenty najčastejšie uvádzajú:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1) "Kasíno odmietli Maďarsko aj Rakúsko, tak ho podstrčili nám" - tak toto je najväčší blud, aký si kedy novinári mohli vymyslieť. My sme sa pobili o to kasíno s okolitými štátmi a vyhrali sme zákazku, a bolo to vďaka našej vláde, ktorá túto výstavbu podporovala všetkými desiatimi. Aspoň jedna vec, s ktorou sa stotožňujem pri súčasnej koalícii.

2) "Kasíno poskytne síce vyše 9500 prac. miest, ale bude to najmä pre ľudí so stredoškolským vzdelaním, čiže také miesta ako SBS, barmani, čašníci či recepční. A pre ľudí s vš vzdelaním sa nenájde nič." - a čo ľudia so strednou školou sa snáď nepotrebujú zamestnať? Podľa štatistík je ľudí s vš vzdelaním len 28%, takže by sa vlastne vyhovelo väčšine. Okrem toho - vysoká škola sa študuje preto, že človek sa chystá uplatniť v tom-ktorom odbore, ktorý vyštuduje. Aspoň by to tak malo byť u normálnych študentov. Takže tí, čo to hovoria, ju študujú kvôli titulu a takíto ľudia sa nikdy normálne v spoločnosti neuplatnia, lebo nevedia, čo chcú, takže je jedno, či majú zš alebo vš.

SkryťVypnúť reklamu

3) "Kasíno podporuje gamblerov" - tu platí kto chce psa biť, palicu si nájde. Takže pokial je niekto závislák, bude závislý, či tu bude 8 kasín alebo 1. Aj tak to však bude multikomplex s obchodmi či službami všeho druhu a každý si tam príde na svoje, či už chce byť u kaderníka, na masáži alebo v aquaparku.

4) "Aj tak to bude len pre zazobaných" - áno, iste tam nebude lacno, keď je to určené pre smotánku v okruhu 100km, ale stredná vrstva si tam tiež určite príde na svoje. Síce tam budeme jesť cheesy a kradnúť župany, ale kto by nechcel zažiť aspoň raz za štvrť roka takýto úlet? Hlavne keď človek príde na vlastnom aute a bude tam môcť byť celý deň?

Katarína Hlavatá

Katarína Hlavatá

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ako Hamlet, moja tragickosť spočíva v neschopnosti rozhodnúť sa. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu