Obchod s citmi?

Neviem ako vy, ale ja som za posledné obdobie zaznamenala nový druh biznisu – emočný. Áno dobre vidíte, nepomýlila som sa. Myslím tým, tie známe programy na osobný rozvoj, prácu s pravým ja, nájdenie osobnej slobody a mnoho iných.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Neviem ako vy, ale ja som za posledné obdobie zaznamenala nový druh biznisu – emočný. Áno dobre vidíte, nepomýlila som sa. Myslím tým, tie známe programy na osobný rozvoj, prácu s pravým ja, nájdenie osobnej slobody a mnoho iných. Čoraz viac ma na ploche FB atakujú rôzne motivačné vyhlásenia zasadené do prírodného pozadia, či človeka, ktorý vyhral sám nad sebou.

Za posledných pár mesiacov som sa stretla s niekoľkými online programami, ktoré mi ponúkli slobodu ducha, nápady ako zarobiť peniaze zmenou myslenia a tak ďalej. Určite viete o čom hovorím. Avšak musela som sa zamyslieť, prečo práve v tejto dobe takýmto ponukám praje trh. Na druhej strane počúvame aká je táto doba ťažká, ako sú naši mladý (teda aj ja) stratení, pretože si nemôžu nájsť plnohodnotnú prácu, či naopak, ľudia na dôchodku sú odložení do starého železa a z dôchodku majú tak na slanú vodu. Tým sa otvára možnosť pospolitému ľudu ponúknuť to, čo potrebujú najviac – nádej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je jedno akou formou, ale každý z nás potrebuje utešiť, že všetko zlé má riešenie a najlepšie je, keď to riešenie sme my sami. Len na to musíme prísť my sami a keď nájdeme niečo (niekoho), kto nám s tým pomôže privítame to všetkými desiatimi. Je však otázne aké čisté sú úmysly ľudí, ktorí takúto spásu duše ponúkajú. Nechcem týmto osočiť nikoho , kto sa tomuto venuje, či dokonca sám ponúka podobné služby a programy. Musím však zaujať stanovisko k niečomu čo smrdí tak trošku novodobému vymývaniu hláv.

Určite sú ľudia, ktorí to myslia dobre a majú chuť pomáhať druhým a určite súhlasím s tým, že v dnešnej pretechnizovanej dobe sme mnohí zabudli na to, o čom je život. Ale to naozaj sa všetci potrebujeme nájsť samých seba niekde poskakujúc v lese, či recitujúc mantru na obnovu duchovných síl?

SkryťVypnúť reklamu

Možno je to našou slovanskou mentalitou, že za všetkým vidíme chamtivosť iných alebo som len ja taká podozrievavá. Myslím si, že človek má sám v sebe potrebu vedieť, kde je jeho miesto a či má zmysel niečomu veriť mimo ľudského chápania. V minulosti túto potrebu naplňovala cirkev (určite má aj dnes miesto), no niektoré aférky ľudí odradili a preto hľadajú cestu inde. Možno v skutočnosti, že pánmi svojho života sú oni samy. Preto som sa rozhodla, že keď to tu máme, nebudem až tak uhundraná a aspoň si prezriem o čom zhruba to celé je. Z médií isto poznáte zopár osobností, ktorí sa rozhodli ponúknuť odpovede na otázky medzi nebom a zemou a pravidelne ponúkajú rôzne semináre. Čo sa týka možností na internete, myslím si , že Slovensko trochu zaostáva za bratmi Čechmi. Tam ma zaujal hlavne jeden takýto počin, konkrétne od človeka menom Jiří Vokáč Čmolík, ktorý vytvoril sieť programov značky Neurorestart. Z toho, čo som si prečítala, tento, povedala by som fenomén, vznikol pred 2 rokmi a postupne sa inovoval do rôznych verzií – Neurorestart, Neurorestart sex, neurorestart peníze a teraz opäť vyrukuje s variantou Neurorestart Emoce. Vo free videách (áno, dalšie sú spoplatnené) som sa dozvedela asi toľko, že pomocou dobrých rád prepájajúcich kvantovú fyziku (?!) a rôzne magické praktiky môžeme dosiahnuť napravenie vzťahov, emócií a celého života. Celé je to doplnené dobre premysleným marketingom, ktorý postupne ťahá ľudí blúdiacich v tme k zakúpeniu 21denného programu. Aby som však neponúkala len svoj pohľad na vec, vytvorte si názor sami http://neurorestartemoce.cz?a_box=8bwyk6w4

Katarína Kuzmová

Katarína Kuzmová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Absolventka vysokej školy, ktorá ma na svet vlastný názor. Verí, že realita tam vonku je len odrazom našich myšlienok. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu