Niekedy stačí tak málo alebo Zážitky jednej mamičky

Najesť sa s malým deckom v reštaurácii vyžaduje niekedy priam nadľudský výkon.  Dieťa vydrží sedieť na stoličke (ak vôbec  v reštaurácii  majú detskú stoličku) asi dve minúty a potom sa začína naháňačka medzi stolmi – na veľkú radosť čašníkov, ktorým sa drobizg musí zákonite pliesť pod nohy práve keď nesú najväčšiu objednávku. Ak sú v reštaurácii schody, je to ešte horšie – moja dcéra nimi musí vyjsť hore a dole aj stokrát, čo samozrejme prospieva mojej kondičke, ale až tak to neteší ľudí, ktorým zavadziame v ceste. O pokojnom naobedovaní alebo navečeraní môžem iba snívať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

A tak, keď sa občas vyberieme von najesť celá rodina, vyberáme si podniky, kde deťom pripravili aspoň malý kútik. Nemyslím tým ošarpanú škatuľu s nechutne zafúľanými hračkami, ktoré tam odložili majitelia reštaurácie po svojich deťoch, ale naozaj udržiavané detské kútiky. A hoci je rodín s deťmi, ktoré sa chodia najesť do reštaurácií, stále viac, kvalitné služby v tejto oblasti nie sú až také časté.

Nedávno sme boli nakupovať v jednom z bratislavských nákupných centier, a keďže sme sa zdržali dlhšie ako sme mienili, rozhodli sme sa tam aj najesť. Hneď na prízemí sme zamierili do reštaurácie Kubu a čašník nás s dcérou posadil neďaleko detského kútika. Nebol to však klasický detský kútik s hračkami, šmýkačkou a stolíkom na kreslenie, ale nízky pult rovno oproti pizza majstrovi. Na pulte pre deti pripravili formičky na vykrajovanie a valčeky. Každé dieťa dostalo kus cesta na pizzu a mohlo si ho vaľkať a vykrajovať, koľko sa mu zachcelo. 

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Geniálny nápad s takmer minimálnymi nákladmi na  realizáciu. Pizza cesto ani pár formičiek a valčekov na vaľkanie cesta veľa nestojí, jediné čo bolo treba spraviť, bol hladký pult. Všetky deti hostí z reštaurácie sa s nadšením hrali s cestom a v kútiku zavládla ešte väčšia radosť po tom, keď im pizza majster ich malé dielka upiekol a ony si ich mohli zjesť.

Moja dcéra bola tak nadšená svojimi „malými pizzami“, že nechcela zjesť cestoviny, ktoré sme jej objednali a jej obedom boli len upečené koláčikz z pizza cesta. Nevadí, nemôže byť všetko dokonalé, cestoviny sme si nechali zabaliť a zjedla ich neskôr J.

Skryť Vypnúť reklamu

 Keďže hra s cestom baví skoro všetky deti, rodičia väčšinou v reštaurácii ostali dlhšie ako plánovali, aby sa ich drobec mohol ešte zabávať s cestom a tak urobili podniku ďalšiu tržbu dezertom alebo kávičkou. A spokojné boli obidve strany – rodiny s deťmi, ktoré tu prežili niečo podobné ako kreatívne dielničky aj reštaurácia, ktorá si zaručila väčší zisk a istotu, že hostia sa vrátia znova.

Katarína Olejárová

Katarína Olejárová

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rada život a všetko dobré, čo prináša. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu