Nádej pre ťažko chorých

Písmo: A- | A+

Pred pár dňami som čítala článok, ostali mi po ňom slzy. Krásna, mladá žena, život pred ňou a zrazu zlá diagnóza - nádor na mozgu, žiadna nádej na vyliečenie. Z jej rozhodnutia mrazí.

Chce veľmi žiť, ale bojí sa umierať v hrozných bolestiach. V kruhu svojho milovaného manžela a blízkej rodiny chce 1. novembra užiť smrtiacu tabletku a ukončiť to trápenie...Tažko som hľadala slová, zmohla som sa o len o veľkú prosbu smerovanú k Bohu za jej vzácny život a životy ďalších, ktorí nemaju prirodzenú nádej. Ale...Vedia, že Boh je Bohom zázrakov? Povedal im to niekto? Počuli to niekedy ľudia, ktorí umierajú v neistote, strachu zo smrti, so smútkom v srdci a bolesťou v tele? Ak by to tá žena vedela, nerozhodla by sa "dobrovoľne" zomrieť. Kto jej povie, že to nemusí urobiť? Že okrem prirodzenej nádeje predsa existuje ďalšia nádej? Mnohí nevedia, že Boh dáva nadprirodzenú nádej, že je tým najlepším Lekárom. Možno sa k nim nedostala včas tá úžasná správa. 

Keby sa dalo povedalala by som Vám to s radosťou všetkým osobne. Verím, že skrze tento článok príde do sŕdc ľudí, ktorí bojujú so zákernou chorobou nadprirodzená nádej, viera a istota. Nádej, ktorá dá silu pobiť sa s tou hnusobou v tele. Viera, že je možné úplné uzdravenie. A istota, že aj keď najväčší nepriateľ života smrť dýcha na päty, Pán Ježiš zvíťazil aj nad ňou. On povedal: "Kto verí vo mňa, aj keby zomrel, bude žiť." Áno, jedine On je našou nádejou, nielen tu na našej krásnej zemi, ale aj vtedy, keď sa naša pozemská cesta skončí. Môžeme odísť v pokoji, zmierení s Bohom na jedno prekrásne miesto, kde už nie je bolesť, plač ani smútok. Nevieme si ani predstaviť koľko šťastia a radosti tam je, pretože uvidíme tvárou tvár nášho milujúceho Spasiteľa. Vtedy nám bude všetko jasné, teraz nám naša myseľ plná pochybností častokrát bráni vidieť srdcom to, čo je zatiaľ očiam neviditeľné. 

Toto nie je falošná nádej a potľapkanie po pleci: "Neboj bude dobre." Nie sú to prázdne slová, keď nevieme, čo povedať umierajúcemu človeku. Boh je skutočne ten najlepší Lekár a uzdravuje aj dnes. Je Bohom, ktorý odpúšťa naše zlyhania, aby nás zachránil až do večnosti. 

Nechcem, aby neveriaci ľudia písali plno protiargumentov, že Boh neexistuje a teda ani neuzdravuje. Nechcem, aby z pozície výsmechu brali nádej a vieru chorým ľuďom, ktorí každou bunkou svojho tela chcú žiť. Ale asi sa tomu nedá vyhnúť.

Čo im ako neveriaci povieme? Že sa majú zmieriť s tým, že svoj beh musia predčasne dobehnúť? Či sú mladí, či starí. A že ich po tej strašnej smrti nič nečaká, že sa len rozpadnú na prach? Oni predsa túžia byť zdraví, živí a tešiť sa so svojou rodinou. Nechcú počuť, že už nastane len tma a nič...

Povieme im snáď, že ich čaká miesto, kde za svoje viny musia niekoľko stoviek rokov zaplatiť utrpením? Aká je to útecha? Je pre nich ťažké vyrovnať sa s tým obrovským strachom zo smrti. A po nej majú ešte ďalej trpieť? 

Alebo ich upokojíme slovami, že sa znova narodia, len nevieme kde a kedy? Oni nechcú znova prísť na tento svet v inej dobe a bez svojich blízkych. Chcú byť s nimi a práve tu v tomto živote a čase. Buďme k sebe úprimní, život je krásny, ale prináša mnoho ťažkostí. Je prianím človeka sa stále dookola rodiť a umierať? Prechádzať to stále znova a znova? Nie...

Bola som viackrát v nemocnici navštíviť chorých. Ani jeden z nich by si nevybral tieto tri možnosti. Videla som to v ich očiach a cítila v stisku ich ruky. Tak veľmi potrebovali počuť pravdu o láskavom Bohu, ktorý odpúšťa. Ktorého náruč je otvorená pre každého, kto Mu otvorí srdce a pozve Ho do svojho života. Boh, ktorý má záujem o ich životy napriek chybám, ktorých sa dopustili. 

 

Tento článok je pre Vás, ktorí ste vážne chorí a túžite žiť. Keby som nebola o tom presvedčená v hĺbke svojho srdca, nemohla by som toto napísať. Bola by som pokrytcom a klamárom. Nie som...Som len obyčajný človek, ktorý spoznal neobyčajnú Božiu lásku a odpustenie. 

Prajete si žiť? Povedzte to Bohu. Božou dokonalou vôľou pre Váš život je zdravie. Boh nedáva choroby, nepotrebuje nás takto trápiť. Len my ľudia Ho radi zo všetkého viníme, žiaľ aj vtedy, keď v Neho vlastne neveríme. Ak budete Bohu veriť a bojovať po Jeho boku, zvíťazíte nad chorobou. Celé nebo sa spojí, aby ste boli uzdravení.

Verte, že Pán Ježiš zaplatil za nás všetkých tú najväčšiu cenu. My platiť nemusíme, poprosme Ho zo srdca o odpustenie. Povedzme Mu, akí sme veľmi vďační, že On je našou cestou do neba, do večného života. Poďakujme Mu, že aj keby prišla smrť, On je našou Záchranou. Môžu ísť do neba všetci? Áno...Všetci, ktorí odovzdali svoj život Pánovi Ježišovi. Nie je možné dostať sa tam bez Neho. Jednoducho to nejde. Božieho Syna to stálo všetko, stálo Ho to život. Neurobil nič zlé, aby si zaslúžil tak strašnú a bolestivú smrť. Urobil to z lásky k nám, On Jediný. Dokázala by som to rozprávať a písať stále dookola, lebo je to tak dôležité.

 

Prajem Vám z celého srdca zdravie a dlhý život. Mojou modlitbou je, aby ste zažili Boží zázrak vo svojich životoch. Aby sa Pán Ježiš stal pre Vás reálnym a blízkym. On stojí pri dverách Vášho srdca a klope. Kľučka je však len zvnútra, otvorte Mu prosím. Nielen pre Vaše uzdravenie, ale aj večnú záchranu.

 

 

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu