
Zaujímavosťou je, že populácia narastá oveľa rýchlejšie v zaostalých krajinách ako v tých bohatších. Na svete je mnoho národností a etnických skupín, pričom pri niektorých z nich je normálne, aby v jednej rodine bolo aj 10 detí. Avšak podľa mňa, to normálne nie je.
Zoberme si nejaký manželský pár z Indie. Za života vychovajú povedzme 5 detí. Každému ich dieťaťu sa narodí ďalších 5 detí. Tým pádom sa manželský pár stáva starými rodičmi 25-tich vnúčat. A každé z nich si zaobstará svojich 5 ratolestí. 125 detí má jedných spoločných prastarých rodičov. Staručký manželský pár zomrie, ale ostáva tu po ňom pekne veľká populácia. A v tomto to je. Preto sa počet ľudí každou sekundou zvyšuje. Z dvoch vzniklo v priebehu 3 generácií, čo môže byť iba 40-50 rokov, 125 krkov. Krkov, ktoré potrebujú jesť, piť a mať miesto na bývanie. A v priebehu ďalších generácií číslo rastie a rastie. 4. generácia – 625 a 5. generácia – 3125. Za ani nie 100 rokov rodina starých manželov vyprodukovala 3125 ľudí. To znamená, že počet ľudí sa zvýšil 1562,5 krát.
Keď to takto pôjde ďalej, dopadneme veľmi zle. Predpokladá sa, že do roku 2045 nás bude 9 miliárd. V roku 2100 to môže byť už 15 miliárd. Zásoby vody sa neustále zmenšujú, počet ľudí zvyšuje. Čo budeme piť? To isté sa týka jedla. Vyrúbeme všetky lesy, aby sme mali kde pestovať, a aby sme mali čo jesť? A čo budeme potom dýchať?
Neviem, čo treba spraviť, aby sa tomuto zabránilo. Riešením by mohlo byť, keby sa dohodli všetky štáty sveta na tom, že jedna rodina nemôže mať viac ako dajme tomu 3 deti. Bolo by to veľmi zložité. Ale nejako sa to riešiť musí. Viem. Môj návrh vám môže pripadať ako z katastrofického filmu z budúcnosti. Ale nezabudnite. Nie každý katastrofický film je sci-fi.
Pre zaujímavosť prikladám odkaz na svetové populačné hodiny. Mimochodom, počas toho ako som písal tento článok sa počet obyvateľov Zeme zvýšil o takmer 8 tisíc.