Chalúpka Deduška Večerníčka existuje!

Písmo: A- | A+

Nachádza sa v najvýchodnejšie položenej obci na Slovensku, v obci Nová Sedlica. Aká náhoda, že dedko zažína hviezdy práve tam, kde sa nachádza aj Park tmavej oblohy - výnimočne zachované nočné prostredie na území našej republiky.

V bielej chalúpke so slamenou strechou si pokojne nažíva fúzatý dedko a večerom kýve slnku na dobrú noc. Potom radostne vyťahuje z izby lampáš, aby keď slnko spí, aj iné hviezdy mohli zažiariť. Zažína pomaly jednu hviezdu, potom druhú, až sa na nebi zobrazí celý rad súhvezdí. Spokojne sa díva Deduško Večerníček na hviezdy, ktoré mu krásne žmurkajú - je to poďakovanie, že aj ony môžu trblietať na oblohe. 

Vyskúšala som si, ako sa také hviezdy zažínajú... ale vraj to cez deň nefunguje. Malá hádanka: Koľko chalúpok vidíte na obrázku?
Vyskúšala som si, ako sa také hviezdy zažínajú... ale vraj to cez deň nefunguje. Malá hádanka: Koľko chalúpok vidíte na obrázku? (zdroj: dk)
Národná kultúrna pamiatka Dom ľudový. Chalúpka sa nápadne podobá rozprávkovému domčeku Deduška Večerníčka. Rekonštrukcia a obnova tejto stavby bola dokončená v roku 2020. Viac informácií o projekte si prečítate na stránke Pamiatkového úradu SR: http://www.pamiatky.sk/sk/page/dedusko-vecernicek-uspesne-ukoncil-obnovu-svojej-chalupky
Národná kultúrna pamiatka Dom ľudový. Chalúpka sa nápadne podobá rozprávkovému domčeku Deduška Večerníčka. Rekonštrukcia a obnova tejto stavby bola dokončená v roku 2020. Viac informácií o projekte si prečítate na stránke Pamiatkového úradu SR: http://www.pamiatky.sk/sk/page/dedusko-vecernicek-uspesne-ukoncil-obnovu-svojej-chalupky (zdroj: dk)
Za krásne spomienky z detstva sme chceli deduškovi zaniesť dar - maličký lampášik. Dedko otvára dvere iba poslušným deťom, a tak sme sa jeho odpovede nedočkali. :-)
Za krásne spomienky z detstva sme chceli deduškovi zaniesť dar - maličký lampášik. Dedko otvára dvere iba poslušným deťom, a tak sme sa jeho odpovede nedočkali. :-) (zdroj: dk)

Prídete sa presvedčiť, či Vás chalúpka vtiahne do rozprávkovej ríše? A máte skutočne odvahu zaklopať Deduškovi Večerníčkovi? 

Skryť Zatvoriť reklamu