Zdravý životný štýl, ale čo tá kozmetika ??

Písmo: A- | A+

Čoraz viac mladých, ale i starších ľudí v dnešnej dobe sa zaoberá problematikou zdravotného životného štýlu. Je to in, je to trendy a každý chce byť predsa fit a zdravý.

Mnohé mladé baby sa do toho vrhnú bezhlavo a keď schudnú tak sa znova vrátia do svojho normálneho životného štýlu. Ale keď znova priberú tak nastáva znova zmena a ide sa dodržiavať zdravý životný štýl. Zeleninové jedlá, mrkvový prívarok, cuketové placky a podobné mňamky zdobia nástenku na facebooku a odvšadiaľ sa hrnú a lajkujú motivačné statusy.

Žijú tieto baby, ale naozaj zdravý život?

Mnoho z nich ani len netuší, koľko rôznych chemikálii si nanesú na svoju zatiaľ mladú a bezchybnú pleť. A to, že to nie sú len také nevinné chemikálie a prísady sa môžte dočítať v knižke od Gillian Deaconovej - V tvojom rúži je olovo. Sú to zaujímavé a dosť prekvapujúce informácie, z ktorých sa mi niekedy až hlava zatočila.

http://www.martinus.sk/?uItem=135545&z=43P89N&utm_source=z%3D43P89N&utm_medium=url&utm_campaign=partner

Ako to môže naša spoločnosť trpieť, aby si ľudia nanášali na seba, umývali sa alebo čistili kúpeľňu takými prostriedkami, v ktorých sú látky, ktoré nie sú preskúmané, či sú škodlivé?

Ako môžu ľudí nechávať v nevedomosti, že z tvojej obľúbenej voňavky ťa v skutočnosti bolí hlava?

Tak asi môžu. Je to veľký biznis a mnohé kozmetické výrobky majú štatút zdravej kozmetiky a keď sa pozriete na zloženie nič zdravé sa tam neskrýva a je to obyčajná kozmetika. Najlepšia kozmetika bude vždy tá, ktorú si pripravíte samy doma a viete čo v nej je. Rôzne recepty sa nachádzajú aj v danej knižke, ale mnoho z nich sa dá nájsť aj na internete. A nemusíte škodiť svojmu zdraviu. Možno si to ešte teraz neuvedomujete, veď však čo každý to používa a čo sa deje, ale každým krôčikom si nahlodávate svoje zdravie.

Kto by to povedal, že v ceruzke na oči sa nachádza kamennouhoľný decht, ktorý je v európe zakázaný???

Každý kto má zdravý rozum a aspoň trošku si váži svoje zdravie by mal začať aj s týmto ,,zdravým životným štýlom,,. Myslím, že sa k tomu stačí posúvať aj malými krôčikmi. Domíňať kozmetiku s chemikáliami a postupne si začať osvojovať zdravšiu kozmetiku a pozerať sa na zloženie. V knižke nájdete názvy chemikálii, ktorým sa treba vyhýbať.

Niekedy menej je viac. Platí to aj v prípade kozmetiky. V minulosti si predsa nepotrebovali nanášať na seba toľké množstvo rôznych krémov, balzamov a vyzerali celkom k svetu. Keď už mali nejakú potrebu byť krajšími, siahli do prírody a niečo prírodné si namiešali.

Takže 20, 30 , 40 aj viac ročné poďte do toho a začnite si viac vážiť svoje zdravie a malými krôčikmi sa dopracujete k super výsledku.

Veľa ľudí sa začalo ohradzovať tým, že však chemikálie sú už dnes všade. Je to pravda, ja to dobre viem. Ale práve preto by sme niekde mali začať a postupne si pozisťujeme informácie aj o iných chemikáliach a vyvarujeme sa aj im.

VŠETKO SA DÁ, LEN TREBA CHCIEŤ!!! 

Skryť Zatvoriť reklamu