Pamätáš sa na koťogó?

Možno si spomeniete na tú zvláštnu hliníkovú nádobu na varenie kávy, ktorú Maďari ľudovo nazývajú koťogó, podľa klopotavého zvuku, ktorý vydáva. Tento malý zázrak teraz lepšie priblížim...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)
moka express od firmy Bialetti
moka express od firmy Bialetti (zdroj: bialetti industrie)

Trocha histórie
Tento malý kávovar sa pôvodne volá Moka Express a bol navrhnutý v Taliansku ešte v roku 1930 Alfonsom Bialettim. Mal byť alternatívou k espressu, ktoré Taliani chodievali piť do svojich oblúbených kaviarní. Reklamný slogan na tento moka stroj sľuboval rovnako dobrú kávu pripravenú doma, ako v kaviarni. Odvtedy prešlo mnoho rokov a medzičasom sa Moka Express stal symbolom Talianska. Sami Taliani vravia, že kto nemá doma tento stroj, nie je Talian. Prieskum ukázal, že okolo 90% talianskych domácností vlastní minimálne jeden takýto prístroj.
Navyše sa Moka Express dostal aj do Guinessovej knihy rekordov, keďže sa ako výrobok vyrábaný takú dlhú dobu konštrukčne a dizajnovo vôbec nezmenil. Maximálne vznikli rôzne variácie a kópie, ale pôvodný výrobok možno dostať ešte aj teraz. Ja sám som nedávno jeden dostal na Vianoce, dá sa kúpiť aj na Slovensku v Casa del Cafe na Dunajskej ulici 29 v Bratislave.
Okrem Talianska je moka stroj veľmi populárny v krajine, odkiaľ má svoje druhé meno, v Maďarsku.

Takže, ako funguje moka stroj a akú kávu robí
Moka funguje na jednoduchom princípe, do spodnej nádobky sa naleje voda, nad ňou na nachádza filter, do ktorého sa dá káva. Keď sa voda v nádobke blíži k bodu varu, vzniká tlak, voda prejde cez kávu a prekvapká do hornej nádobky, z ktorej sa potom podáva. Káva z takéhoto stroja sa najviac blíži svojou kvalitou tradičnému espressu pripravenom v presso stroji. Samotný fakt, že Taliani považujú moku za plnohodnotnú náhradu espressa je dôkayom. Samozrejme, sú tu však isté odlišnosti. Na moku sa používa hrubšie zomletá káva. Moka káva je tiež hustejšia a hustejšia. Vhodná je najmä na pitie ráno, kedy pôsobí veľmi povzbudzujúco. Káva sa do filtra neutláča ako pri espresse. Moka tiež nemá cremu, avšak firma Bialetti vynašla systém nazvaný Brikka, ktorý dokáže spraviť cremu aj na moka káve.

Zopár zásad, ako správne pripraviť moka kávu
- Moka stroj sa zásadne umýva iba čistou vodou! Plaťí, že čím starší a používanejší je moka stroj, tým lepšiu kávu robí. Ak náhodou nájdeš alebo zdedíš takýto starý stroj, preboha ho neumývaj saponátmi! Aj keby bol neviem ako naprášený. Nesmú sa tiež používať žiadne drátenky, ktoré by poškodili povrch. Moka stroj stačí len riadne vyumývať vo vode, urobiť zopár káv na zahodenie a bude krásne slúžiť ďalej. Videl som stroje, ktoré boli dvakrát tak staré ako ja a fungovali ako hodinky. Jediná súčiastka, ktorú treba meniť, je gumové tesnenie pod filter a dostať ho v domácich potrebách. Ak máš novučičký prístroj, treba prvé kávy vyhodiť, až po ďalšom používaní začne mať káva správnu chuť. Mám doma jeden nový prístroj a jeden starý cez 20 rokov a káva z toho staršieho chutí lepšie ako z nového...

- Moka prístroje su rozdelené podľa veľkostí. Ak je napríklad určené na 3 kávy, potom sa z neho dajú urobiť iba 3 kávy. Väčšina Talianov ma v domácnosti moka prístroje rôznych veľkostí pre rôzne príležitosti. Poviem príklad: mám doma prístroj na 6 káv pre viac ľudí a menšie na 3 kávy pre každodenné použitie pre mňa a moju ženu. Do moka prístroja treba dať vždy predpísané množstvo kávy, to znamená plný neutlačený filter nahrubo zomletej kávy. Tak ako treba dodržiavať predpísané dávky pri espresse, treba ich dodržiavať aj pri príprave moky. Voda po poistný ventil a plný filter kávy.

- Kvalitu kávy samozrejme ovplyvní, ak použijeme čerstvo pomletú kávu. Ak je káva pomletá tesne pred prípravou, dokáže aj obyčajná štandartka v papierovom sáčku prekvapiť svojou chuťou.

- Moka Express sa dá použiť na rôznych varných telesách, na plameni, na eletrickom telese ako aj na keramickej doske. Odporúčam stredne silný plameň. Keď začne káva prekvapkávať do hornej nádobky, treba prístroj odstaviť z tepelného zdroja. Pri príprave moky treba byť prítomný... nie je to automat. Má síce poistku, ale ak by ste ho zabudli na plameni, môže vybuchnúť. Ak je plameň príliš prudký, môže sa stať, že voda zovrie a spáli kávu, cez ktorú prechádza. Potom je káva horká. Pre dobrú kávu sa s moka expressom treba trochu pohrat, najst ideálnu kombináciu kávy, zomletia a tepla.

- Kávu podávame ihneď, keď prestala do hornej nádobky natekať káva. Ideálne je, ak je pohár alebo čálka predohriata, tak ako v kaviarni. Buď pred prípravou napustíme do šálky horúcu hodu, alebo ju necháme zohriať v mikrovlnke. Podľa môjho názoru, predohriata šálka robí rozdiely v chuti.

- Po príprave kávy je dobré neumývať prístroj hneď, chuť kávy tak rýchlejšie zájde do prístroja a káva tak časom získa jedinečnú chuť.

- Mnohí sa budú isto obávať toho, že prístroj je vyrobený z hliníka. Podľa amerického inštitútu pre zdravie, nie je hliník v malých množstvách zdraviu škodlivý. Navyše si treba uvedomiť fakt, že moka prístroj sa neumýva agresívnymi prostriedkami, ktoré by napomáhali uvoľňovaniu hliníka alebo s ním nevhodne reagovali. Pri jeho používaní tiež neprichádza k odieraniu ako napríklad pri hliníkovom príbore, takže obavy zo škodlivosti sú naozaj neopodsatatnené.

- Na záver mi ostáva už len povedať, že moka express je pomerne lacný a kvalitný prístroj. Je jednoduchý na obsluhu a údržbu, robí skvelú kávu a dokáže slúžiť celé desaťročia. Napríklad prístroj na prípravu troch káv stojí do 700 korún. Keď vezmem do úvahy niektoré espresso kávovary, ktoré sa predávajú na našom trhu nad hranicou 3000 korún a veľakrát nerobia ani dobrú kávu, je moka express naozaj výbornou alternatívou.


Ak by ste mali nejaké otázky alebo nejasnosti s používaním moka stroja, neváhajte sa ozvať, rád poradím.

Viktor Klimo

Viktor Klimo

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  0x

freelance designerwww.klimo.netPostrehy, pripomienky a ostatné posielajte na: klimo[zavinac]blog.sme.skNa internete pod menom rockblock alebo protinoha Zoznam autorových rubrík:  DizajnVarenieKávaSydneyExtrémne športyZdravé nakupovanieSúkromnéNezaradenéMafia

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu