reklama

Microsoft – "Diabolská" firma očami BFU.

Microsoft. Firma ktorú časť ľudí zatracuje, časť oslavuje. Obe skupiny majú na to mnoho závažných dôvodov, čo je samozrejmé. Jedna vec čo nechápem je, prečo EÚ je tak zaťažená na Microsoft? Čo je pre konkurenciu tak nebezpečné, že to musia riešiť medzinárodnými súdmi?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Áno, ako správny Ubuntu-user nemôžem inak ako ohrnúť nosom nad deravosťou, labilitou a hardvérovou náročnosťou Windowsu, ale nemôžem Microsoftu uprieť fakt, že priniesli počítače do bežného života. Koľko ľudí používala MS-DOS a bola s ním spokojná? Koľko ľudí dodnes používa Windows XP? Mnoho a majú na to dôvod. Je to systém urobený aj pre tých jednoduchších z nás, je naň veľa aplikácii a hlavne, je rozšírený. Iste, Vista bola krok vedľa (vraví sa, že Windows Vista bola najdrahšia kampaň na popularizáciu Linux distier), Sedmička je len pekne marketingovo zaobalený opravný patch na Vistu, ale prečo EÚ vadí to, že je nabité viac-menej užitočnými aplikáciami? Ak niekomu nevyhovujú, nech si ich odinštaluje alebo ich ignoruje. Na internete je nesmierne množstvo alternatív, tak prečo toľké spory? IE  Firefox, alebo Opera. MS Office  OpenOffice. Photoshop  GIMP. Windows Media Player  VLC Player, WinAmp, atď.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako môže Microsoft potláčať konkurenciu, keď vlastne žiadnu nemá? Apple je zamerané len na tých čo bažia po imidži a čačkám, MS je len továrňou na peniaze a Linux je pre tých, čo sa neboja rozmýšľať a sú ochotní stráviť polhodinku ladením aby dostali roky bezproblémového používania. Ak niekto nadáva na Windows, nech najskôr skúsi alternatívy, inak sú všetky jeho výhrady, nech sú akokoľvek pravdivé, len prázdnymi rečami a hromžením.
P.S.: Tento článok som napísal v škole na stroji Dell Vostro 1510 s nainštalovaným WinXP. Doma mám Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope.

Michal Kohútek - Ubuntu nadšenec.

Michal Kohútek

Michal Kohútek

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Syn, strýko, umastený frajírek, frfloš... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáRecenzieFikcieAustralia: There and Back AgaiPočítačeHistorky z BrnaSúkromnéVšeobecné úvahyMoje hobby

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu