Teória digitálnych hier - výstrel do prázdna či premyslený ťah?

Fakulta masmediálnej komunikácie otvára úplne nový študijný odbor, ktorý na Slovensku a ani v okolitých štátoch nemá konkurenciu. Reč je prelomovom programe, ktorým by Univerzita sv. Cyrila a Metóda mala odštartovať akúsi novú éru výučby v oblasti masmédii. Akademický rok 2015/2016 sa tak pravdepodobne stane jedným z ďalších míľnikov slovenského vzdelávania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pri všetkých optimistických prognózach sa nám však vynárajú aj určité pochybnosti. Bude Teória digitálnych hier naozaj prínosom alebo iba obyčajným zakopnutím slovenského školstva? Je o týchto ľudí naozaj záujem? Nestretnú sa všetci študenti na úrade práce ako pri väčšine experimentálnych odborov ? Iniciátori projektu majú pre väčšinu pesimistov a neprajníkov jasnú odpoveď.

Digitálne hry sú na jednej strane mladým a nepreskúmaným objektom našej kultúry a spoločnosti, na druhej strane je herný priemysel dynamickou súčasťou mediálnej produkcie a výnosným segmentom zábavného priemyslu. Rovnaký študijný program neexistuje v žiadnej z okolitých krajín. Na potrebu jeho vzniku už dlhšie upozorňovali akademické elity z našej oblasti výskumu, privítali ho aj firmy, ktoré digitálne hry tvoria a distribuujú na medzinárodnej úrovni. Otvorenie študijného programu je zároveň reakciou na záujem študentov a uchádzačov o štúdium tejto atraktívnej oblasti,tvrdí dekanka fakulty doc. PhDr. Dana Petranová, PhD.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Škola nenecháva nič na náhodu a už niekoľko mesiacov pred spustením programu komunikuje so spoločnosťami, ktoré sa otvoreniu mimoriadne tešia. Túto informáciu nám potvrdila aj samotná dekanka. Už teraz rokujeme o spolupráci s firmami, ktoré sa zaoberajú produkciou a distribúciou digitálnych hier, aby poslucháči mohli nadobudnuté vedomosti aplikovať do praxe.   Absolventi tohto odboru budú žiadaným artiklom nielen na trhu produkcie digitálnych formátov, zábavných hier, ale aj v marketingových a reklamných agentúrach. 

O skutočnosti, že na FMK pribudne na sto percent nové bakalárske i magisterské vzdelanie so zameraním na digitálne hry, rozhodla Akreditačná komisia svojím vyjadrením. Výučba bude výchádzať z masmediálnych štúdii, teórie marketingu, manažmentu, sociológie, psychológie a ďalších vedných odborov. Termín podávania prihlášok je do 20. mája 2015. Viac informácii Vám poskytne oficiálna stránka fakulty masmediálnej komunikácie www.fmk.sk

Pavol Kolečanský

Pavol Kolečanský

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

študent Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu