Podprahové signály.

Už pred viac ako 100 rokmi vyslovil Sigmund Freud názor a ten platí prakticky dodnes, že naša myseľ je rozdelená na časť vedomou, ktorú môžeme ovplyvniť a na časť nevedomú, ktorá je mimo náš vplyv.Činnosť srdca a mnohých ďalších telesných orgánov riadi mozog bez nášho pričinenia a riadia aj naše emócie, stavy, pocity a nálady.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mozog je veľmi zložitý organizmus az prevažnej časti jeho činnosť nedokážeme zatiaľ vysledovať. Údajne využívame len 10% výkonu mozgu a tento názor je možné dokladovať schopnosťami niektorých ľudí, ktorí si dokážu zapamätať treba telefónny zoznam alebo prečítajú knihu o 200 stranách za pol hodiny a potom zopakujú text z pamäte ako by knihu znova čítali. Napriek tomu, že disponujú fenomenálne pamätí, niekedy sa stáva, že nevie ako sa zaviažu topánky. V týchto prípadoch je určitá časť mozgu fenomenálne na úkor inej časti, nie je to však pravidlo. Pri skúmaní mozgov géniov a obyčajných ľudí, nenašli žiadne zásadné fyzikálne rozdiely a napriek tomu výsledok činnosti je diametrálne rozdielny. Sigmund Freud, ktorý pomenoval svetovo preslávenou psychoanalýzu, ktorej základnou myšlienkou je nájdenie nevedomých pudových príčin psychických stavov, ktoré môžu mať vplyv aj na fyzický stav osoby. Svojimi objavmi o vlastnostiach vtedy skôr neznámeho a záhadného nevedomia úplne zmenil takmer všetky oblasti ľudského života. 
Podprahové signály, ako už z názvu vyplýva, pôsobí pod prahom nášho vedomia, teda vedomá myseľ nie je uspôsobená s takýmito signály pracovať a sú určené pre naše podvedomie, podľa Freuda, nevedomia.Podprahové vnímanie vychádzajú zo známych porekadiel: "Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou" alebo "Opakovanie je matka múdrosti." Ak sú podprahové vnímanie upravená tak, aby je vedomá myseľ nezaregistrovali, ale na podvedomé úrovní bola akceptovateľná, nastane situácia, kedy tieto oznámenia pôsobí aj na naše emócie, stavy, pocity a nálady, ktoré nie je možné signály v oblasti počuteľnosti alebo viditeľnosti, ovplyvniť. Väčšina mozgových frekvencií je mimo oblasť počuteľnosti teda medzi 0.1-16 Hz a naše uši nenarazia takto nízke frekvencie aj keby v prostredí vznikli. Aký je stav osoby pri určitej frekvencii je merateľný encefalografom EEG, ktorý s pomocou elektród umiestnených na povrchu hlavy sníma tieto frekvencie. Frekvenčné krivky EEG majú charakteristický vzhľad a krivka je pochopiteľne iná pri aktívnej činnosti, ako pri spánku. Ak poznáme aké stavy vyvoláva určité frekvencie a vieme o metóde ako túto nízku frekvenciu mozgu vnútiť, môžeme navodiť situáciu, kedy bude mozog pracovať podľa našich pokynov. Súčasťou ucelenej podprahové audio nahrávky sú teda nielen frekvencie pôsobiace na činnosť mozgu, ale aj podprahové sugestívne oznámenie, zameraná na splnenie konkrétneho cieľa. Podprahové sugestívne oznámení sú principiálne zhodná s hypnotickými oznámeniami, nie je však potrebné žiadne kvalifikovaných osôb v oblasti hypnózy, toto riešenie má rýdzo technické parametre. Závažná je tá skutočnosť, že na rozdiel od hypnózy, kde fungujú vedomej kontrolné mechanizmy, chrániaci pred realizáciou nebezpečných a kriminálnych skutkov, u podprahové sugescie sú všetky kontrolné mechanizmy vyradené z činnosti a naše postupy sa budú riadiť sugestívnymi oznámeniami bez možnosti tieto postupy ovplyvniť. . Meniť nedobrovoľne stavy mozgu je zakázané vo väčšine štátov sveta, bohužiaľ je potrebné povedať, že rovnako sa technológia pre zmenu správania ľudí využívajú a kvôli ich jednoduchosť odhalenie nie je ďaleko tvrdenie, že aj bežná reklama nejaké nevedomé informácie obsahuje. 
Ale vedomé ovplyvnenie mozgu jednej konkrétnej osoby zakázané nie je, je teda možné uvažovať o situácii ako mozog stimulovať a zmeniť nielen svoje správanie a postupy, ale aj fyzický stav.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kolísek /senior/.

Miroslav Kolísek

Miroslav Kolísek

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Můj zájem je především zdraví a to jak fyzické tak i psychické. Sestavil jsem unikátní regenerační zařízení a i z vlastní zkušenosti tvrdím, že prokazatelně uzdravuje lidi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu