Druhý chod – štafetový božtek Harabínovi

Písmo: A- | A+

Verím, že ste si zgustli na včerajšom, priam michelinovskom menu, keď sa podával: „Dvojitý bypas achilovky moci" a zapili to čašou archívneho „Chianti" ročník 1989 z viníc H. Lectera.

Pištík, ono to tak bolí a slovač je tak nevďačnáPištík, ono to tak bolí a slovač je tak nevďačnácas.sk

Akokoľvek to rozoberieme, dnes je to už len historická epizóda. Preto netreba uraziť vrtkavú šťastenu, ktorá sa po 24 rokov opäť vrátila pod tatranské vrcholy a treba pokračovať v postupnej likvidácii pseudopolitikov a pseudo štátnych úradníkov, ktorých katapultovala na piedestál skôr bezcharakterná drzosť ako profesionálne kvality.

Šachisti politických reálií vedia, že pár dni po inaugurácii nového prezidenta má ten urobiť svoj prvý, veľký ťah menovaním nového šéfa najvyššieho súdu. Ten krok vlastne určí smerovanie celej jeho prezidentskej kariéry. Prvý krok v politike totiž možno urobiť len raz.

Pretože žijete na SK, viete, že nás do júna čaká turbulentná doba, kde sa budú hľadať rôzne cesty ako žijúci symbol bezprávneho štátu, čo najdlhšie udržať pri moci. Do jeho podpory sa obuje mafia, oligarchia a hlavne prehrou ranený premiér so svojou oddanou kamarilou. Budú hľadať najrôznejšie kroky, chyby v zákonoch, aby zvrátili ďalšiu potupnú politickú prehru generácie červených banánov.

Preto treba opäť nabrúsiť klávesnice a cieľavedome rozleptávať všetky zákerné ťahy falošných prorokov, ktorým bytostne záleží na zotrvaní súčasného šéfa najvyššieho súdu v úrade. Kto niekedy okúsil „čaro" slovenských súdov, vie o čom hovorím. Bolo by skutočne povzbudzujúce, keby sa štafetový božtek podaril.

 

Skryť Zatvoriť reklamu