Export červených banánov

Písmo: A- | A+

Vždy som sa čudoval, keď niektorí moji známi, či diskutéri nadávali Ficovi do eunuchov, slabochov a zbabelcov. Nevidel som situáciu až tak čierne. Dnes, keď pozorujem situáciu a vidím ako tzv. „najmocnejší“ muž v krajine každý deň vydáva za rozum pritiahnuté prehlásenia, či nepodložené obvinenia, vidím, že mali pravdu. Je evidentné, že Fico  prestúpil z kapitánskeho mostíka sľubmi nafúknutej luxusnej jachty do deravej gumenej bárky. Posádka, nielenže vetrí stratu dvoch zo štyroch vesiel,  ale zdá sa, že jej kormidelník otvoril ešte aj niektoré ventily, ktoré urýchlia zákonitý ponor.  Nápadne mi to pripomína veľkohubého predchodcu dotyčného z epilógu jeho politickej kariéry, keď v slzách  spieval svoj nezabudnuteľný song: „Neublížil som...“

Tento týždeň sa honoroval do excelentného propagátora Slovenska v zahraničí. Na túto návnadu mu skočili viacerí politici i novinári, ktorí ho inak nemusia. Prvá otázka pri tomto prehlásení ma napadla čo svetoborné, revolučné, či vizionárske môže ponúknuť človek, na ktorého utorkový míting v NTC prišlo 95% babičiek nad 65 rokov pozvážaných z celého západoslovenského kraja, ktorému sa pod rukami rozkladá školstvo, zdravotníctvo, súdnictvo, či ostatné oblasti riadenia štátu, ktorému 35% absolventov univerzít skončí na úrade práce, ktorý nemá praktický žiadnu reálnu predstavu o napredovaní svojej krajiny a svoju kariéru buduje na imaginárnych, nikdy nenaplnených sľuboch a luxovaní svojho ega.

Ďalej ma napadlo, ako by reagovali jeho partneri zo štandardných demokratických krajín, keby sa prevalili do sveta všetky tie psie kusy, ktoré stvára na 5 miliónoch pokusných králikoch. To čo sa na SK zametá veselo pod koberec je vo väčšine krajín neprípustne. Luhár takého kalibru by už dávno bol odstavený od etického válova. Najskôr by relaxoval v chládku.  V rýchlosti som zhromaždil skutočné momenty jeho chameleónskej politickej kariéry i vládnutia a predstavil som si jeho vystúpenie trebárs na TED konferencii v Londýne, ktoré by mohlo vyzerať i takto:

,,Vážení páni a dámy,

Rád by som Vás oboznámil s úspechmi a revolučným know how, ktoré SR pod vizionárským vedením mňa a strany Smer DI dosiahla. Pretože úspechov sú tisíce vyberám len najdôležitejšie:

-       Ako ste si už všetci všimli, SR je celosvetovým lídrom v e-learnigu a e-výchove. 500 000 našich otcov a matiek, ktorí musia žiť v zahraničí zvláda výchovu a doučovanie svojich ratolesti cez  skype. My ich na oplátku vylúčime zo štatistík pracovných úradov a volebnú stratégiu pripravíme tak, aby nemohli voliť.

-       Štandardné  zvyklosti z krajín s dlhoročnou demokratickou skúsenosťou sme inovovali s bývalými boľševickými metódami a v parlamente 83 poslancov slobodne, čisto demokraticky hlasujú o dôležitých zákonoch  na povel magického palca jednej našej poslankyne, ktorá interpretuje rozkazy svojho šéfa.

-       Cela krajina o tom vie, lebo je toho plný internet, ale ešte nikto si to túto demokratickú exkluzivitu nedovolil dať na súd, pretože ešte v roku 2005 som povedal, že sme kriminálnym štátom a všetci vedia, že je to zbytočne.

-       V roku 2012 som tento výrok ešte vylepšil a povedal, že sa to týka len 500 000 ľudí, ale oni okrem členov a podporovateľov našej strany vlastne ani nevedia, ktorí to sú lebo 85% krajiny nemá čistú mzdu vyššiu ako 500,- €, čo im stačí nanajvýš tak na dve hodinky u právnika. Tak mnohí sa radšej prestali súdiť, veď u nás platí prakticky len jeden nepísaný zákon: „Zákon silnejšieho, drzejšieho a bohatšieho."

-       Vo vláde a na štátnych úradoch máme samých super hyperprofesionálov, ale pri každej zákazke nad 10 000,-€ musíme najímať externé poradenské firmy, pretože s problémom si nevedia dať rady. Trochu sa to predraží, ale kto by hľadel na nejakých 100 tisíc, keď ide o dobro krajiny.

-       U nás je všetko v súlade so zákonom a preto vôbec nevadí, keď u štátnych zákaziek je i 1000% navýšenie oproti bežným cenám v súkromnom sektore.

-       V súkromných firmách občas pri takom navýšení hovoríme ako o úžere. Tu sme veľmi opatrní, pretože sú to väčšinou podporovatelia našej strany a predseda parlamentu elegantne zmetie všetky pokusy na návrh zákonov o úžere.

-       SK štátne úrady sú oázy priateľstva a za vaše halierové nedoplatky Vás môžu stíhať aj 20 rokov po prehrešku. Nie tak ako v civilizácii, kde štátne úrady po 365 dní nemajú žiaden nárok na žehlenie svojich hlúposti.

-       Marketingoví experti strany smer DI umne spojili historické poznatky Nicola Macchiaviliho, KGB, šmejdov a neuromarketingu a vyprofilovali pre našu stranu ideálnu cieľovú skupinu výhradne nad 60 rokov.

Bla, bla, bla, bla. SK je jednoducho malým, nenápadným, severokórejským ostrovom uprostred prehnitej EU. V krajine zajtra znamená už včera, len  na reálnu prítomnosť ľudí sa akosi zabudlo. To čas nejako vyrieši a možno nevyrieši, ale ja už v tom čase v politike určite nebudem. Nasledujte nás a Vaše krajiny budú kvitnúť ako nádherné rododendrony.

Ďakujem za pozornosť."

Je známou politickou stratégiou v prípade neriešených domácich problémov uniknúť do zahraničných vôd, pretože nikoho v zahraničí vaše lokálne výmysly nezaujímajú. Zahraničným politikom velí povinnosť byť zdvorilým a preto ma náš hrdina toľko plusových zahraničných bodov. Politici a strana smer DI už dávno spočítali, že pre EU sme s našim počtom obyvateľstva len marginálnou destináciou a vedia, že žiaden novinár, či agent nebude riešiť naše kocúrkovské kauzy.

Pár eurofráz sa môže naučiť hocikto. Preto by sme mali čo najskôr zastaviť export prehnitých červených banánov. V podstate je len otázkou času, kedy sa náš národný sebaklam prevalí a za svoju pasivitu a alibizmus si zlížeme horkú smotanu.

P.S. Nerád by som ťažko skúšanému pánu Ficovi ublížil, ale osobne si nespomínam na žiaden jeho mimoriadny počin v prospech SK. Ak sa mýlim, dopredu sa ospravedlňujem a diskutujúcich prosím, aby to do diskusie napísali. Ďakujem.

Smer DI

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu