Koniec menšieho zla

Čakajú nás ďalšie voľby. Tento krát predčasné. Od roku 2002 som vždy volil tú istú pravicovú stranu. Niekedy začiatkom roka 2010 som do nej vstúpil ako člen, aby som jej dal koncom januára 2012 kopačky. Nie ani tak strane ako takej, ale jej lídrom, ktorí nevedeli dôveryhodne vysvetliť údaje zo spisu Gorila a tým zaistiť, aby meno strany nebolo pošpinené. Navyše tu ešte bola kauza z predchádzajúceho obdobia, ktorá sa týkala jej financovania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Áno, hovorím o SDKÚ- DS. Volil som ju preto, lebo v spolupráci s ďalšími pravicovými stranami dokázala urobiť veľa pre Slovensko. Po období Mečiarovej vlády sa muselo veľa vecí doháňať, a to napr. vstup do EÚ a NATO, ale aj ťažké ekonomické a sociálne reformy. Boli však aj škandály, ktoré sa strana snažila skôr rýchlo zamiesť pod koberec, pričom ľudí, ktorí za to boli zodpovední akoby skôr kryla a nie sa ich snažila zbaviť/ financovanie strany, prideľovanie licencií mobilným operátorom, vláčiky....../

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Iste ste aj Vy často krát počuli tie uistenia, že každá strana je otvorená novým ľuďom, a tí sa v nej majú šancu uplatniť. Dovolím si povedať, že to tak vôbec nie je. Nie je to tak ani v SDKÚ- DS, ani v SMERE, ani v KDH a SNS. Je tomu tak preto, že hlavne v miestnych štruktúrach sedia staré trafiky, ktoré sú zväčša zložené len z príslušníkov nejakej rodiny. A tento klan Vám nedovolí robiť vôbec nič. Voľba predsedu miestneho zväzu vyzerá asi tak, že Vás ani nepozvú na zasadnutie, a to že sa volí predseda sa dozviete od iných. Kandidát na predsedu si zvolá svoju bandu a nechá sa zvoliť na ďalšie obdobie. Diskusia, napr. o tom, čo pre stranu v okrese, či obci, alebo meste urobil a prečo by to mal byť práve on, nie je teda žiadna. A to svedčí o tom, čo pre danú stranu znamenáte. Idú voľby, organizujú sa mítingy a Vám príde pozvánka od okresného predsedu a taktiež z kraja, že vraj by bolo dobré ísť a podporiť, prípadne pomôcť z roznášaním podpisových kariet a iných blbostí. A vy si poviete, že ak si za dva roky nikto nenájde čas na to, aby Vás pozval na zasadnutie miestneho zväzu, prečo by ste sa mali zúčastňovať takéhoto podujatia. A tak prihliadnuc na Gorilu a iné okolnosti im pekne napíšete, že vystupujete z ich radov. Toto je môj prípad v SDKÚ- DS, v miestnom zväze v Čadci.

Skryť Vypnúť reklamu

Vždy ma zaujímalo ako to vyzerá v nejakej ,,osvedčenej" strane. Keď by som to mal povedať na rovinu, tak ono to vôbec nefunguje. Práca, ak to tak môžem nazvať sa začína asi vtedy, keď sa uzatvárajú kandidátky do NRSR. Potom jeden, či dva mítingy, a to je všetko. Treba povedať, že predsedovia miestnych zväzov nerobia vôbec nič. Akoby sa spoliehali na to, že Tí v popredných miestach to vybojujú za nich. Nie sú schopní zorganizovať nijaké stretnutie vo svojej obci, na ktorom by možno oni sami s nejakým hosťom z popredia kandidátky diskutovali s občanmi. Veď na čo by to aj robili. Ak náhodou ich strana bude vo vláde, nejaké tie teplé miesta pre pár známych sa vždy nájdu. Takmer vždy tie miesta dostanú Tí, ktorí si to vôbec nezaslúžia, a ktorí pre danú stranu nič neurobili. Skončením volieb a volebnými výsledkami sa končí aj činnosť v regióne a opäť sa začína asi tak štyri mesiace pred ďalšími voľbami. Ale takto je to v každej strane.

Skryť Vypnúť reklamu

Momentálne tu prebieha ostrá kampaň voči strane, ktorá má veľkú šancu dostať sa do parlamentu. Áno, hovorím o strane 99%- občiansky hlas. Začalo sa to jej financovaním, keď bol silný dopyt po tom, koľko strana minie na kampaň, odkiaľ má peniaze, resp. kto ju financuje. Nestačilo, keď bolo povedané, že to platia konkrétni členovia z riadne zdanených peňazí a že všetky čísla zverejní po kampani. Nová strana to má pred voľbami o to ťažšie. Z mediálneho priestoru ju vytláčajú staré strany, ktoré už len tým, že sú v parlamente majú oveľa viac priestoru na seba prezentáciu. Je pritom zaujímavé, že tých starých, vraj osvedčených strán sa už akosi nikto nepýta, ako je to s ich financovaním. Veď vyšetrovanie financovania strán ako napr. KDH, SDKÚ- DS, či SMER-U išlo tak povediac do stratena. Tieto strany môžu zrejme zobrať čiernych peňazí koľko chcú, aj tak to nikto nebude riešiť, či vyšetrovať. Potom tu príde nová strana, ktorá si platí kampaň zo svojich peňazí a hneď sa jej predstaviteľom nadáva do zlodejov a šíria sa kadejaké klebety. Vraj keď sa dostanú do parlamentu budú takí istí, ak nie ešte horší. Pritom tie staré- osvedčené pravicové alebo ľavicové strany, nás tu roky okrádali a okrádajú o naše peniaze, a to nikomu neprekáža? Je zaujímavé, že taký obyčajný človek ako je napr. Igor Matovič v priamom prenose povie, že je proti tomu, aby strany nedostávali príspevky zo štátneho rozpočtu, lebo potom by vraj ich nominanti a predstavitelia museli kradnúť. A takýchto ľudí ideme poslať do parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu

Je tiež zaujímavé koľko peňazí dostávajú strany zo štátneho rozpočtu na svoje fungovanie. Pritom sú tu kauzy nekalého financovania a netransparentného nakladania s finančnými prostriedkami. Strany si navyše berú aj nemalé úvery, aj napriek tomu, že dostávajú veľmi slušné peniaze z verejných zdrojov. Ako strany narábajú a na čo používajú peniaze od daňových poplatníkov, keď sa musia ešte zadlžiť?

Najnovší vraj škandál sa týka preverovania pravosti podpisov na hárkoch strany 99%- občiansky hlas.

Právnici a rôzny experti sa vyjadrujú ako by mala byť strana postihnutá. Sú tu názory, že by strana mala byť zrušená Ministerstvom vnútra alebo vylúčená Ústrednou volebnou komisiou, prípadne že by vstupom do parlamentu mali jej kreslá ostať neobsadené. Pre všetkých kritikov a expertov však odporúčam aby si radšej na blogu www.sme.sk prečítali článok pod názvom Čo s 99%. Nič. Napísal ho ústavný právnik Radovan Procházka.

Medzi týchto expertov patrí aj pán Spišiak, ktorý svojimi vyjadreniami evidentne spochybňuje legitimitu strany 99%, pričom sa ukazuje, že polícia sa zapojila do kampane a nie je vôbec nezávislá. Myslím, že by sa mal radšej postaviť pred kamery a povedať napr. to, že objasnil vraždu Daniela Tupého, či Ernesta Valka, alebo že vyšetril financovanie nejakej strany, či nejakú korupčnú kauzu.

Škandálom podľa mňa je, keď dotyčná pani prizná falšovanie podpisov a nie je ani obvinená. Je zrejme krytá nejakou stranou. Oznámenie podala SDKÚ- DS. Je to strana, ktorej dlhodobo klesajú preferencie a reálne hrozí, že sa nedostane do parlamentu. Zrejme si v SDKÚ dali urobiť prieskumy, v ktorých sa dozvedeli, že sú na tom naozaj dosť zle. Útok na 99% prišiel vo chvíli, keď strana dosiahla v prieskumoch hranicu 6,9%. Prišiel zrejme aj preto, lebo strana bola jedným z tých subjektov, ktorý posunul spis Gorila na verejnosť.

Je smutné, že kvôli pár jednotlivcom, ktorí ešte dnes nie sú nijako postihnutí, je zatracovaná celá strana, jej kandidáti a sympatizanti. Pritom je jasné, že v prípade zbierania podpisov nemá vedenie žiadnej strany dosah na to, aby zistilo či zberači podpisov postupujú legálne alebo nie.

Kandidáti a vedenie strany 99% išli do volieb s čistým svedomím a splnili podmienky dané zákonmi. Ich podpisové hárky boli preverené Ministerstvom vnútra, pričom neboli zistené žiadne nedostatky.

Nerezignujte, ale choďte voliť. Slovensko totiž potrebuje zmenu. Za tých vyše 20 rokov sa tu politické strany predbiehajú v tom, ktorá si z nášho koláča ukradne viac. Voľby v roku 2012 budú podľa mňa o tom, či tu chceme starých a zdiskreditovaných politikov, alebo dáme šancu novým, slušným ľuďom. Tieto voľby budú o hodnotách, o tom, či tu chceme slušnosť, čistotu, morálku. Veď doterajší mocní o týchto hodnotách hovoriť vôbec nemôžu. Ich činy a skutky totiž hovoria za všetko. Veď napr. predseda SDKÚ- DS sa pri otázkach týkajúcich sa Gorily riadne vykrúca. Pritom mu nerobí problém povedať, že vraj ,, čistému je všetko čisté". Predseda SMERU Fico sa tiež vykrúca a vymýšľa si kadejaké odpovede, a to len preto lebo nechce odpovedať na otázku, či chodil do konšpiračného bytu.

Ja už viem, koho budem voliť. Volím 99%- občiansky hlas. Volím nádej, že medzi nami sú ľudia, ktorí prinesú novú politickú kultúru, slušnosť, zodpovednosť, či úctu človeka k človeku. Mojim kandidátom na poslanca je kandidát č. 22- Mgr. Jozef Vilček. Máme totiž nádej, že títo ľudia dokážu svojim prístupom a správaním meniť veci k lepšiemu.

Štefan Kompánek

Štefan Kompánek

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Finančný sprostredkovateľ. Venujem sa politike, ekonomike, poradenstvu a sprostredkovaniu rôznych poistných produktov ako sú napríklad životné, či úrazové poistenie, poistenie majetku- firmy, rodinné domy, byty, poistenie zodpovednosti za škodu, alebo havarijné resp. povinné zmluvné poistenie, stavebnému sporeniu, investovaniu, hypotekárnym a spotrebným úverom a ich prípadnému refinancovaniu.Od 15.12. 2014 som zároveň poslancom mestského zastupiteľstva v Turzovke, kde sa snažím obhajovať záujmy a potreby občanov. Zoznam autorových rubrík:  EkonomikaPolitikaNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu