Vyhodili vás niekedy z fitka? Nie? V Goleme máte šancu

Nedávno prebehli v médiách správy o blízkej priestorovej teleportácii ľudí. V Goleme sú ďalej. Včera ma teleportovali v čase. Hlboko pred rok 1989. Predstavte si situáciu. Máte zakúpený vstup do fitnes a predsa si nezacvičíte.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Príbeh končiaci fotkou. Koncovka série zlých rozhodnutí, arogancie a ignorovania zákazníka. 

Na začiatku bol kreditný systém. V exponovaných časoch platíte viac, v ostatných logicky menej. Cvičíte podľa času, potreby a chuti. Super. Až do jedného dňa. Nevpustia vás, pokiaľ si nekúpite časovo (31 dní) ohraničený golempass. V lacnejšej verzii cvičíte neobmedzene v určených časoch, v drahšej si môžete čas vybrať. Navonok super. Ak ste rentierom, študentom, nezamestnaným, neochoriete, neodcestujete, apod. Inak zdraženie o desiatky percent. Očakávate, že dočerpáte službu, ktorú ste si zakúpili alebo vrátenie nevyčerpaného kreditu. Omyl. Nachádzate sa v slovenskom „podnikateľskom“ prostredí. Zabudnite na slušnosť a korektnosť. Máte dve možnosti. Oželieť nevyčerpaný kredit alebo si kúpiť produkty, ktoré nepotrebujete a nechcete. Minimalizujete straty a volíte druhú možnosť. Príbeh nekončí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po niekoľkých návštevách vás opäť do fitka nevpustia. Potrebujú identifikáciu. Občianskym sa nedá (zákon), tak sa musíte odfotiť. Kladiete si otázky. Kde sa to skončí? Nabudúce to bude DNA, ranný moč alebo stolica? Stáva sa z fitka režimové pracovisko silových zložiek? Dosť. Game over. Odchádzam frustrovaný a ponížený.

Potom pochopím. Slovák je tvor vynaliezavý. Zistil, že na anonymný golempass môže každý deň chodiť ktokoľvek. Soudruzi (manažéri) z Golemu niekde urobili chybu.

Dohodnuté pravidlá sa medzi slušnými ľuďmi dodržiavajú. Môžu sa zmeniť, ak zúčastnení súhlasia. Golem menil pravidlá počas hry jednostranne a dôsledky prenášal na klienta. Nekorektné a neakceptovateľné.

SkryťVypnúť reklamu

Skoro rok a pol som chodil do Golema rád. Personál bol milý a ústretový. Dostal som možnosť reklamácie. Kašlem na to. Už nechcem mať s týmto zariadením nič spoločné. Vanie z neho paškovská arogancia. Zriaď si fitko a môžeš všetko. 

Často počúvam, že podnikanie na Slovensku by bolo fasa, ak by to toho nekafrali Brusel, vláda, parlament, úrady. Čo aj viem. 

Peter Konček

Peter Konček

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberté, egalité, fraternité. Ži a nechaj žiť. Dá sa, len treba nájsť Progresívne nápady a riešenia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu