Spleť myšlienok o očakávaní a strachu

Obyčajná sobota. Deň pre niekoho nepodstatný, pre niekoho bytostne dôležitý.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Cítim šancu ubrať čosi sile, ktorá sa nám proti našej vôli desaťročia vpletá do životov.

Cítim nádej, hoci nie je bezhraničná /škoda, že sme otupeli, že si často ani neuvedomujeme, že je niečo inak akoby sme chceli, škoda, že už inak ani nechceme/. Vlastne to ani nie je o nádeji. Len o jej stope, malom odtlačku pozitívne vibrujúcom v spleti mojich myšlienok.

Takejto nádeje sa už radšej priveľmi intenzívne nedotýkam. Spoločnej nádeje. Pred rokmi ju nahradila skepsa.

Stále /či možno stále viac/ ju obostiera rezignácia, nostalgia za (ne)chceným, zabudnutie. A spomienky skreslené časom a falzifikátormi, ktorí vedia ako predžuť všetko do podoby ľahko stráviteľnej. Načo komplikovať obrázky minulosti možnými otázkami. Spomienky sú krajšie keď sa nepýtajú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cítim malý dotyk nádeje, že by sa čosi predsa len mohlo zmeniť /viem, nič nie je dokonalé/. Cítim možnosť uvolniť o kúsoček puto desaťročí.

Ten strach čo cítim je však väčší. Strach z voľby masiek smerujúcich k zabudnutiu. Ich prúd je dravý. Je také ľahké sa v ňom stratiť a pohodlné nechať sa ním unášať.

Zuzana Konopásková

Zuzana Konopásková

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý miluje, vychutnáva a ctí život. A pretože je mi blízka hravosť, začala som písať pre deti. Cez slová sa vraciam na miesta, ktoré som mala rada a spolu s detskými hrdinami zažívam tie najneuveriteľnejšie dobrodružstvá. Zoznam autorových rubrík:  PoéziaKultúraHaikuSpoločnosťSpomienkyOprášené knihyMoje radostiMoje otázkyMoje impresieSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu