Copa America Štvrťfinále - Trápenia favoritov a penaltové rozstreli.

Juhoamerický futbalový festival menom Copa America dospel do vyraďovacej fázy. Ako sa darilo favoritom a kto nakoniec vypadol?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)


Brazília – Paraguaj 0:0 (4:3) po penaltách

Brazília do zápasu nastupovala bez trojice hráčov. Konkrétne sa musela zaobísť bez vykartovaného Casemira, zraneného Fernandinha a chorého Richarlisona. Do stredovej dvojice sa teda vedľa Arthura zaradil Allan. Paraguaj nastúpil v defenzívnej formácií, s päťčlennou obrannou líniou a bez klasického útočníka. Na vrchole sa teda pohyboval Derlis Gonzalez. Práve on a Almiron mali byť hlavné zbrane Paraguaja. Taktika Paraguaja bola jasná. Urputne brániť a v momente kedy sa dostanú do blízkosti súperovho vápna, vystreliť. Prvá 5 minútovka tak priniesla až 4 strelecké pokusy, po dva na každej strane. Toto bola najzaujímavejšia časť prvého polčasu. Zbytok času prevažovali súboje a akcie ktoré nekončili nebezpečne. V druhom polčase by sa zrejme nič nezmenilo ale v 58 minúte videl Balbuena, ktorý sa po dvoch zápasoch vrátil do základu, červenú kartu. Stopérovi West Hamu tento turnaj napriek dobrej sezóne vôbec nevyšiel. Po červenej karte to už bolo len o obrovskom Brazílskom tlaku ale tým prešpikovaný hviezdami európskych trávnikov nebol schopný skórovať. Keďže sa na Copa America nehrá predĺženie zápas museli rozhodnúť penalty. Paraguaj začínal ale Alisson Gomeza vychytal. Vo štvrtej sérií sa ale pomýlil aj Firmino, Paraguajčania ale odmietli psychickú výhodu keď hneď nato zlyhal aj González. Gabriel Jesus tak rozhodol o Brazílskom postupe medzi štvoricu najlepších. Stalo sa tak prví krát od roku 2007.

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Venezuela – Argentína 0:2

Venezuele podobne ako v predchádzajúcom zápase chýbala opora zadných radov stopér Villanueva. V Argentínskej zostave nastúpil na tomto turnaji už 3 pravý obranca, tentoraz sa na tejto pozícií objavil mladík Foyth ktorý v minulom zápase tvoril s Otamendim stopérsku dvojicu. Vedľa stopéra Man City sa vrátil Pezzella a Acuňa v zálohe nahradil Lo Celsa. Argentna začala veľmi dobre a rýchlo dokázala skórovať. Znovu sa presadil Lautaro Martinez, asi najlepší útočník Argentíny na tomto turnaji. Po góle ale začala hrať Argentína veľmi pasívne a kontrolu nad zápasom prenechala súperovi. Venezuele ale chýbala kvalita v predfinálnej fáze takže súpera výrazne neohrozili a keď už hej tak všetko vyriešil Armani. Definitívne rozhodnuté bolo v 74 minúte, keď doposiaľ dobre chytajúci Farinez, neudržal Aguerovu strelu a striedajúci Lo Celso tak ľahko doklepol loptu do odkrytej brány. Aguero tak po prihrávke na prví gól mal prsty aj v tomto druhom. Argentína vyhrala a postúpila aj napriek tomu že sa na turnaji výrazne trápi.



Kolumbia – Čile 0:0 (4:5) po penaltách 

Kolumbijská zostava znovu prešla veľkou obmenou, okrem Cuadrada a Falcaa sa zmenili všetci hráči. Čile urobilo taktiež zmeny ale nie také drastické. Vrátili sa len všetci 4 hráči ktorý v minulom zápase chýbali. Najvyrovnanejšie štvrťfinále prinieslo medzi šestnástkový futbal. Ani jeden z brankárov nemal veľa práce ale o čosi viac bol zamestnaný Kolumbijský Ospina. Čiľanom neuznali gól a tak najväčší vzruch v prvom polčase vyvolala menšia strkanica hráčov. V Druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Čiľanom neuznali ďalší gól a tento raz nezaúradoval ani striedajúci kanonier Zapata. Zápas tak išiel do penaltového rozstrelu. V ňom zaváhal až v 5 sérii obranca Tesillo a Sanchez tak poslal svoju krajinu medzi 4 najlepších. Na Čiľanoch bolo vidieť že z podobných situácií majú skúsenosti. Posledné dva ročníky Copa America vyhrali práve po rozstreloch zo značky pokutového kopu. Ich penalty boli narozdiel od súperových zahrávané a premieňané úplne jednoznačne a nechytateľne. Kolumbia tak vypadla bez toho aby čo i len raz inkasovala.

 

SkryťVypnúť reklamu

Uruguaj - Peru 0:0 (4:5) po penaltách 

Peru chýbal zranený Farfán a tak sa do základu konečne pozrel Carrillo. Namiesto toho aby oživil skvelú spoluprácu s Advinculom z pred roka, bol iba svojím tieňom a jeho prítomnosť nebola výraznejie badateľná. Lepším tímom bol favorit z Uruguaja. Okrem už klasicky aktívneho útočného dvojzáprahu boli v permanencií aj iný hráči, De Arrascaeta, Nandez či krajný obranca Caceres, ktorý si obul veľmi ofenzívne kopačky. Muslera sa v bráne nudil, veď naňho počas celého zápasu nesmeroval jediný pokus. Jeho náprotivok Gallese to rozhodne tvrdiť nemôže. Uruguajské útoky ho zamestnávali a dokonca bol aj tri krát prekonaný. Všetky tri góly ale boli následne rozhodcami znegované a keďže Cavani aj Godín prestrelili bránu zo vzdialenosti 6 metrov, aj tento zápas rozhodol penaltový rozstrel. Hneď na jeho úvod sa nepresadil hviezdny Suarez a aj napriek tomu že Muslera nemal ďaleko k tomu aby zlikvidoval Peruánske pokusy, tak sa mu to nepodarilo ani raz. Peru vyradilo obrovského favorita a po vzore Argentíny postúpilo napriek slabému hernému prejavu


Semifinálové dvojice:

Brazília - Argentína 
Čile - Peru
 

Ján Korček junior

Ján Korček junior

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bláznivý duch blúdiaci vo svete ľudí..... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu