Smutné postrehy

Otvorené listy sú zaujímavé a rýchlosťou blesku sa šíriace, len ak sú protirómske. Naopak to neplatí. Všetky výzvy smerované vláde, aby začala urýchlene riešiť problematiku vzdelávania rómskych detí aj s reálnymi návrhmi, zostali verejnosťou aj médiami nepovšimnuté. Len na Slovensku sa môže stať, že ako náhle sa snažíte objasniť prazákladnú príčinu neúspechu riešenia rómskej otázky a tou je diskriminácia, stretnete sa s osočením, že ste rasista, v mojom prípade rasistka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (47)
Obrázok blogu
(zdroj: SueArt design)

Ak je to naopak a hovoríte o prasatách, špine, smrade, maternici na zárobok a podobné zovšeobecňujúce žvásty populistických pseudoľudí, ste len realista a pomenovali ste problém správnym slovom. Je už druhoradé, že takéto príkre zovšeobecňovanie sekundárne ponižuje všetkých Rómov bez rozdielu.

Na Slovensku je to možné. Ponižovanie, urážanie Rómov ako poloľudí, hanobenie, nadávanie.... je otázkou času, kedy príde vyvražďovanie. Že preháňam? Nemyslím. Stretla som sa už s toľkou nenávisťou a odporom....

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby som však nebola nespravodlivá a rovnako nezovšeobecňovala, na Slovensku je aj pár slušných, tolerantných ľudí. Aj tí sú v menšine... A bohužiaľ, ani tým sa nežije najľahšie.

Zuzana je skvelá šikovná baba. Múdra a rozhľadená blondínka, kreatívna a veľmi zručná, umelecky nadaná, s veľkým srdcom pre deti. Má len jednu chybu. Pracuje s Rómkou a pre rómske deti. Aby som bola presná, "zahadzuje sa s cigáňmi".

Ja však tvrdím, vďaka za ňu. Bodaj by vás Slovákov a Sloveniek bolo takých viac. Možno by mnohí vaši rómski spoluobčania získali stratenú motiváciu a snažili by sa o zmenu.... Možno. Vyzerá to tak, že na Slovensku sa to nikdy nedozvieme.

Ingrid Kosová

Ingrid Kosová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manažérka, učiteľka, žena, ktorá sa zaujíma o kultúrno-spoločenské otázky, ktoré formujú spoločenský diskurz a hodnoty. www.ingridkosova.com Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu