darujem samotu

Darujem samotu... Nie chalúpku pod lesom, poznačenú zubom času. Samotu duševnú. Pošlem, poštovné na môj účet.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
opustená, zabudnutá
opustená, zabudnutá (zdroj: Mária Kostovčíková)

Človek je vraj tvor spoločenský. Žijeme v rodine, kolektívoch, udržiavame priateľské kontakty. Potrebujeme byť medzi ľuďmi, a naopak, naše JA sa dožaduje i samoty.

 Často nás však ( alebo len mňa?) morí pocit, že nechápeme, čo sa to deje. O čom tí ľudia rozprávajú? A prečo, načo, kvôli čomu? Kto,kde, s kým...Veď mne je úplne šum a fuk...Rozprávajú vôbec mojím jazykom? Som z inej galaxie a som tu omylom?

Vynárajú sa nám v mysli otázky, kde vlastne patríme. Stratení v dave, s pocitom, že nás nikto nechápe, a my nerozumieme ostatným. Je to našou vinou, neschopnosťou prispôsobiť sa davu? Možno, pripúšťam, že máme i svoj podiel viny na našej samote. Nevieme si nájsť správnych ľudí s podobnou „ krvnou skupinou?”

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cítime sa so svojimi myšlienkami sami, často vystavení riziku pocitu opustenosti. Nie fyzickej, ale duševnej.Pretože každý z nás potrebuje pocit spolupatričnosti. Niekde, kde môže byť sám sebou,bez zahanbenia, bez nutnosti zakrývať svoje nedostatky. Ale ako? Každý navôkol s maskou dokonalosti a múdrosti. Alebo zahŕňajúci vás naopak znôškou problémov, ktoré my vnímame ako bežnú realitu.

Potrebujem a chcem byť sama so sebou ...často. Nechcem sa však cítiť opustená, s myšlienkou,že keď sa stratím v lese, nikto ma nebude hľadať. Hľadal by ma niekto, keď sa stratím? Alebo by som ostala zabudnutá, opustená, ako stará nepotrebná topánka v lese?

SkryťVypnúť reklamu

Je chyba vo mne? Asi nájdem opustený ostrov,na skúšku. Tam budem sama sebou, a už teraz som zvedavá, či nájdem nejaký zmeškaný hovor v mobile, alebo len reklamné SMS.

Ozvú sa vám známi zo starých čias, len keď potrebujú od vás pomoc? A po podaní pomocnej ruky zabudnú vaše telefónne číslo? Dobre im tak...O božích mlynoch vie každý, i ateisti.

Samota je krásna, len musíte mať niekoho, komu o nej môžte rozprávať...citát.

Mária Kostovčíková

Mária Kostovčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Považujú ma za kreatívnu osobu, čo som zatiaľ prezentovala vo svojej fotografickej vášni a závislosti .Som narodená v znamení barana, všetky zlé vlastnosti, typické pre toto znamenie sa snažím využiť v dobrom slova zmysle. Na blogu chcem písať veselo i poloveselo, možno niekedy i vážne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu