Superhrdinovia z politickej reklamy

Príbeh s detektorom lži sa pravdepodobne do volieb tak ľahko neskončí. Tento raz líder strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Igor Matovič, vyzval jedného z predstaviteľov hnutia 99 percent - Občiansky hlas, aby na detektore lži zodpovedal na otázku, či vstupuje do politiky s úmyslom získať lukratívne štátne zákazky. Otázok, ktoré by mal zodpovedať, je viac.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Ivan Weiss, ktorý bol oslovený s touto požiadavkou, Matovičovi odkázal, že sa podrobí otázkam na detektore, no má podmienky. Pred tým sa zúčastnia na spoločnej tlačovej konferencii, na ktorej bude sa musieť líder Obyčajných ľudí zaviazať k plneniu viacerých opatrení z programu 99%. Napríklad, zrušeniu financovania politických strán z daní, či zvýšeniu minimálnej mzdy.

Zatiaľ, čo sa novovzniknuté strany zabávajú pred voľbami vzájomný výzvami, Richard Sulík „zamestnáva" média nahrávkami, na ktorých figuruje s takzvanou záujmovou osobou. Riešia spolu voľbu generálneho prokurátora. Slovenský superhrdina chcel odhaliť zradcov, ktorí hlasovali v tajnej voľbe generálneho prokurátora v rozpore so závermi koaličnej rady. O čom všetkom títo páni rokovali vedia len oni dvaja.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predseda SaS má dôveru svojich straníkov, ktorí ho podržali vo funkcii. Richard Sulík však urobil veľké gesto a nechal sa počuť, že keď na kandidačnej listine svojej strany nezíska najväčší počet preferenčných hlasov, tak odíde. Zrejme si je istý, že jeho hviezdu nezatieni žiadny z lídrov politickej strany, ktorá vznikla len nedávno, ale zato sa postarala o poriadny rozruch na politickej scéne. Problém je v tom, že to neboli riešeniami pre občanov, ale nekonvenčným prístupom k politike.

Prečo spomínam práve tieto strany? Majú spoločnú jednu zásadnú črtu. So stranou Sloboda a Solidarita pred voľbami v roku 2010 ľudia spájali podobné nádeje, ako s politickými stranami, ktoré vznikli krátko pred blížiacimi sa marcovými voľbami do NR SR. Vidíme, ako to dopadlo. Vláda, ktorú zostavila SaS skončila po 1,5 roku vládnutia. Jej lídri nesplnili takmer nič zo svojho volebného programu. A internet je zahltený Sasankou. Väčší škandál je už len Gorila.

SkryťVypnúť reklamu

Je najvyšší čas, aby najmä mladí ľudia, ale i stredná generácia prestali podporovať superhrdinov, ktorí majú pekne znejúce heslá na bilbordoch. V predvolebnom období zaniká, v akom stave sa nachádza slovenská ekonomika. Že ľudia si čoraz ťažšie hľadajú prácu, lebo nové miesta nevznikajú. Práve naopak, hrozí zánik ďalších.

Ľudia sa však nemôžu čudovať, v akom stave sa nachádza naša krajina. V posledných voľbách odovzdali jej riadenie tým, ktorí samostatnú Slovenskú republiku nechceli. Dnes je o päť minút dvanásť, najvyšší čas, aby prehodnotili svoje preferencie.

Ján Kovarčík

Ján Kovarčík

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda Krajského predstavenstva ĽS - HZDS v NitreBývalý podpredseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu