Ostať POZITÍVNY

Či už si myslíte, že niečo dokážete alebo nedokážete, zakaždým máte pravdu ( Henry Ford ). Človek má vždy aspoň dve možnosti. Stačí si len dobre vybrať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Je to tak. Človek má vždy aspoň dve možnosti. Či už si vyberá z menu v reštaurácii alebo rieši inú, oveľa dôležitejšiu životnú otázku. Fenomén ale je, ako rôzne dokážeme reagovať na rovnaké veci. Nie nadarmo sa hovorí: Sto ľudí, sto chutí. A dnešok mi priniesol krásnu ukážku " rôznych reakcíí". Po vybavení vecí v meste už ostávalo LEN vyzdvihnúť sestru v nemocnici. Vraj sa večer necítila dobre....Po rutinnej návšteve "obvoďáka" nasledovali vyšetrenia EKG, roentgen atď...Nakoniec prišlo na rad zhodnotenie výsledkov na Internom. Prvé prekvapenie: Sestra stále čaká ( 2,5 hodiny zjavne na všetky vyšetrenia nestačili ). Nevadí, hovorím si. Počkáme, neponáhľam sa. Usadím sa v čakárni a začínam jeden z mnohých vnútorných rozhovorov. Poznáte to všetci určite veľmi dobre. Myšlienky len tak víria a minúty pomaly ubiehajú. No niečo ma zrazu z môjho dumania vyruší. Vedľa mňa sedí staršia pani. Odhadujem okolo 70 rokov. Pri nej výrazne mladší muž. Istá podobnosť v tvári sa nedá prehliadnuť. Zrejme syn, ktorý si vzal voľno z práce aby mohol ísť so svojou matkou do nemocnice. Chtiac nechtiac, započúvam sa do ich spontánneho rozhovoru popri čakaní. Bežné témy sa striedajú s tými menej bežnými. No v niečom je obrovský rozdiel. Vo vyjadrovaní. V myslení. V povahe. Nazvite si to ako chcete. Staršia pani je rozladená. Za hodinu a pol čakania ( áno po štyroch hodinách sme konečne opustili nemocnicu....Nakoniec som sa dozvedel, že pani doktorka iba zastupovala. Tým sa vysvetlilo to pomalé tempo ) sa pani vedľa mňa ani raz neusmiala. Čo je však zarážajúcejšie, z jej úst nevyšla jediná POZITÍVNA myšlienka. Jediné POZITÍTIVNE slovo. Neustále sťažovanie sa na všetko možné. NEGATÍVNY postoj voči všetkému a "maľovanie čerta na stenu" v každej druhej vete. Poznám to veľmi dobre....Aj moja starká, kým ešte žila, bola podobná. Naproti tomu jej asisyn ( naschvál spolu ), bol úplný opak. Neustáli úsmev. Počúvať ho, bola jedna radosť. Na každú negatívnu myšlienku svojej asimamy okamžite reagoval krásnou POZITÍVNOU odvpoveďou. Veľmi sa mi páčilo, ako to zvládal. Žiadne silené odpovede typu: Ale mami, už prestaň byť taká a taká a začni sa usmievať. Vytrvalo jej dokázal vzdorovať svojim jemným úsmevom a dokonale POZITÍVNYM postojom. Čakal som, či sa mu nakoniec týmto postojom podarí "zlomiť" svoju asimamu na POZITÍVNU stranu, ale nestalo sa tak. Neviem aký život táto staršia pani prežila. Neviem koľko trápení prežila. Neviem aký osud ju postretol. No viem jedno....Aký postoj zvolíš k životu, takým smerom sa bude tvoj život uberať. Staršia pani si zjavne zvolila NEGATÍVNY postoj. Jej asisyn naopak POZITÍVNY. A z ich rozprávania bolo jasne viditeľné, akými smermi sa vyvíjali ich životy. Prial by som si, aby bolo viac ľudí ako tento asisyn, a čo najmenej ľudí ako táto staršia pani. Ja volím POZITÍVNO. Ostať POZITÍVNY. A čo vy? 

Matej Krajčík

Matej Krajčík

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som? Verím, že to stihnem do konca života zistiť :). Mladý muž hľadajúci svoje miesto v tomto svete. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu