Spoznať efektívnosť zrealizovaných projektov prejavilo množstvo ľudí zo zahraničia. Bohužiaľ o tieto projekty neprejavili záujem tí, ktorí z luxusných kancelárií bez poznania reality práce v teréne podsúvali politikom nepravdivé informácie o neúčinnosti zrealizovaných opatrení a zneužívaní verejných financií. Chcem ubezpečiť občanov Slovenska, že efektívnejšie a úspornejšie využité finančné zdroje v novodobej histórii Slovenska neboli. Ako boli využité finančné zdroje, môžeme sa spoločne presvedčiť v obci Lodno na Kysuciach, kde v piatok 17. augusta 2012 sa uskutoční ukážka funkčnosti objektov protipovodňových opatrení, zrealizovaných v rámci druhého revitalizačného projektu.

Kto nemá čas prísť do Lodna na Kysuce, pozývam na krátku prechádzku po objektoch protipovodňovej prevencie naprieč Slovenskom od Zemplína, cez Šariš, Spiš, Gemer, Malohont, Liptov až po Kysuce. Kto chce viac informácií, môže sa k ním dopracovať prostredníctvom publikácie "Po nás povodeň a púšť?", ktorú vydalo združenie Ľudia a voda v slovensko-anglickom jazyku, kde na 500 fotografiách je zdokumentované poškodenie našej krajiny, aké sú historické skúsenosti s revitalizáciou krajiny na Slovensku, cez úsilie viac ako 7.000 ľudí v teréne, ktorí zrealizovali viac ako 100.000 objektov a ako to funguje v čase povodní.






























Z celkového programu sa zrealizovalo necelé 4%. Teraz nám ostáva už len modliť sa, aby nepršalo v tých lokalitách, kde neboli zrealizované žiadne opatrenia.