Najničivejšiu povodeň obec zažila v roku 1973. Po tejto povodni postavili v nádhernom údolí nad obcou dve kamenné hrázky, ktoré sa veľmi rýchlo zaniesli častým prítokom bahna počas povodní.


Teraz uvažujú hrádzky vyčistiť a vytvoriť podmienky pre vodné plochy, aby lokalita slúžila na oddychovú zónu pre obec. Nato, aby sa tak stalo, potrebujú obmedziť erózne procesy v zbernom území objektov, aby po ich vyčistení a istých úpravách mohli lokalitu zatraktívniť...

Preto budujú hrádzky v eróznych ryhách a na vlásočniciach drobných potôčikoch, aby spomalili stekanie dažďovej vody do hlavného potoka, sploštili povodňovú vlnu v ňom a obmedzili prítok bahna do obce...

Tu je časť z doteraz vybudovaných hrádzok...




Názor starostu obce Gočovo Milana Mlynára:











"Vodných robotníkov sme prichytili" pri obedňajšej prestávke. Doteraz nezamestnaní aj bez možnosti sa zamestnať v okolí Gočova, dostali príležitosť pracovať na projekte. Z rozhovoru som zistil, že najviac ich trápi to, že po skončení projektu pôjdu zas na sociálnu podporu. Roboru si vážia a by rádi v tom pokračovať aj po skončení projektu. Tu je výpoveď vodného majstra, čo si myslí o robote, ktorú robia:
Na Slovensku máme tisíce nezamestnaných, ktorí údajne nechcú robiť. Z doterajších rozhovorov s ľuďmi, ktorí dostali príležitosť pracovať na vodných projektoch vyplýva, že to nie je len o tvrdej drine, ale o niečom viac. Je to o zbavovaní sa frustrácie zo spoločenskej nepotrebnosti ľudí, ktorí ostávali dlhodobo na pokraji záujmu spoločnosti.