reklama

Aspoň pokus o integráciu Rómov? Za primátora Rašiho? Zabudnite!

Populizmus ponúka vždy pre väčšinu občanov - voličov ľúbivé a zdanlivo jednoduché riešenia. V prípade najťaživejšieho problému mesta Košice však na Luníku IX určite nestačí len búrať zdevastované „vybývané“ obytné bloky. Pretože sa len rozrastajú nelegálne osady. Problém s nelegálnymi osadami je na Slovensku najväčší práve v Košiciach. A môže za to Magistrát pod vedením Richarda Rašiho. Je Rašiho zodpovednosťou, že dopustil, aby sa problém, ktorý bol ako-tak sústredený v jednej mestskej lokalite, rozšíril doslova po celom území mesta. V Košiciach to, okrem iného, prudko zhoršilo bezpečnosť a kvalitu života obyvateľov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Od roku 2008 dalo mesto zbúrať už skoro tretinu Lunika IX - už šesť obyvateľmi zdevastovaných panelákov spolu s 210 bytmi. Niektorí ľudia dostali náhradné, iných prichýlili známi či šli do zahraničia. Mnohí sa však stali nelegálnymi osadníkmi. Napríklad v Mašličkove, ktoré vzniklo v roku 2011. Táto prudko sa rozrastajúca nelegálna osada je doslova produktom Magistrátu pod vedením Richarda Rašiho. Toto načierno obsadené územie pritom patrí mestu, ktoré nekoná. V Košiciach je pritom aktuálne už 16 nepovolených osád. Len sa odhaduje, že sa v nich zdržiava 1000 až 2000 neprispôsobivých a sociálne vylúčených osôb. Žijú v rôznych chatrčiach, ako zdroj energie využívajú sviečky, za zdroj vody im často slúži potok. Čo bude s týmito ľuďmi, ak príde tuhá zima? Opäť dopustíme, aby im pomrzli deti?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samozrejme, každý si musí riešiť sám svoju bytovú otázku. To však platí pri skupinách obyvateľstva, ktoré sa o seba dokážu postarať. Ľudia v osadách to nedokážu. Najmä preto, lebo sa s nimi systematicky nepracuje. Napríklad - v meste by logicky mal pôsobiť najvyšší počet sociálnych terénnych pracovníkov na Slovensku. Je ich pritom len zlomok z potrebného počtu. Mesto má pritom za úlohu na základe ešte minuloročného (!) uznesenia vlády vytvoriť stratégiu riešenia rómskej problematiky na svojom území. Stále ju nemá. Vďaka Rašimu a spol. na Magistráte tak tento problém v meste narastá do neúnosných rozmerov. Aj preto nemôže Richard Raši v sobotňajších voľbách dostať od Košičanov dôveru a ich hlas v primátorských voľbách!

Michal Kravčík

Michal Kravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  633
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Presadzujem a podporujem agendu „VODA PRE OZDRAVENIE KLÍMY“. Jej cieľom je posilnenie environmentálnej bezpečnosti prostredníctvom zodpovedného prístupu v ochrane prírodného a teda i kultúrneho dedičstva. Napĺňanie agendy, založenej na prijatí novej, vyššej kultúry vo vzťahu k vode, môže na Slovensku vytvoriť viac ako 100 tisíc a v Európe vyše 5 miliónov pracovných príležitostí. Zoznam autorových rubrík:  PovodneHladujúci potrebujú voduKlimatická zmenaVODA zrkadlo kultúryhttp://s07.flagcounter.com/morNová vodná paradigmaKošiceSpoločnosťhttp://moje.hnonline.sk/blog/4

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

291 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu