V Bystrickom kraji sa ľudia zmobilizovali zo vzdoru k súčasnej politike strán najvyššou volebnou účasťou (účasť 24,6%) a zvolili si vzdor proti súčasnému smerovaniu politiky. Ak by pri súčasnom smerovaní politiky Košického kraja prišlo voliť aspoň toľko ľudí, ako v Bystrickom Zdenko Trebuľa by ostal porazený. Občania Košického kraja nemali podobnú možnosť, ako Bystričania. Zdenko Trebuľa, ani Rudolf Bauer nie sú pridanou hodnotou rozvoja regiónu, preto sa ľudia rozhodovali so vzdoru nevoliť.
Ak to Zdenko Trebuľa myslel vážne to, čo povedal, veget v riadení Košického kraja ostane minulosťou. Zdenko Trebuľa správne pomenoval problém a nám len ostáva veriť, že pochopil potrebu mobilizovať všetok svoj vnútorný potenciál i spájať ľudí, aby odstránil regionálne problémy, aby extrémizmus neprerástol aj do Košického kraja.
Ak sledujeme rast extrémistického hnutia na Slovensku, či vo svete, ktoré preráža už do politiky, je úplne jasné, že je to výsledok pôsobenia rôznych foriem neriešenia problémov. Ak politici na akejkoľvek úrovni nevidia chybu v sebe, ale sa vyhovárajú na inú úroveň zodpovednosti, potrebuje to zásadnú zmenu.
Pred tým treba politikom neustále pripomínať a dokopať ich ku sebareflexii. Zatiaľ sa volební víťazí správajú ku svojej komunite, regiónu i štátu ako ku svojej koristi. Verejnosť musí neustále politikom pripomínať, aby riešili problémy a nespali na vavrínoch. Kedy už konečne prídu časy, že politici nás budú „cepovať", aby sme boli aktívni pri riešení problémov svojich rodín, svojej komunity i svojho kraja.