Kto je zodpovedný za pád starenky do kanalizačnej šachty v Michalovciach

V nedeľu večer spadla v Michalovciach 70 ročná žena do 3,5 metrov hlbokej kanalizačnej šachty, ktorá bola prekrytá igelitom. K šachte sa teraz nikto nehlási. Ani Východoslovenská vodárenská spoločnosť. Zástupkyňa mediálnej komunikácie Adriana Marušinová z Agentúry Penelopa, ktorá zabezpečuje pre vodárenskú spoločnosť komunikáciu s médiami povedala: „Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS), a. s., prevádzkuje verejné vodovody a kanalizácie. Za verejnú kanalizáciu, ani jej súčasť sa však nepovažujú kanalizácie na odvádzanie odpadových vôd z jednotlivých objektov a zariadení, ako aj kanalizačné prípojky. Spomínaná kanalizačná šachta pri hoteli Družba teda nepatrí VVS. Vzhľadom na to,, nie je v kompetencii VVS kontrolovať kanalizačné šachty, ktoré vodárenská spoločnosť nespravuje“1. A basta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Poďme teda ďalej. Členom predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti nie sú odborníci, ale politickí reprezentanti miest, hlavne tí, ktorí sú členmi štátostrany SMER, alebo na štátostranu previazaní. Členom predstavenstva je nie len primátor Michaloviec Viliam Zahorčák (SMER), ale aj ďalší politickí nominanti v komunálnej politike, ktorí majú najväčší podiel akcií vo „Vodárenskej“: Košice (Richard Raši - SMER), Prešov (Pavel Hagyari – nezávislý s podporou SMERu), Humenné (Jana Vaľová – SMER-SD-HZDS-ĽS), Vranov nad Topľou (Ján Ragan - SMER-SD-HZDS-ĽS ), Bardejov (Boris Hanuščák - SMER-SD-HZDS-ĽS) a Ištván Zachariáš (SMK v koalícii so SMERom v Košickej župe). Pre odborníkov ostali len dve miesta. Pripomínam, že napríklad v Bratislavskej vodárenskej spoločsnit nie je ani jeden politický reprezentant v Predstavenstve spoločnosti. Najkurióznejšie na tomto politickom bahne je, že ďalšie vplyvné mesto na východe, teda Trebišov nemá svojho primátora v Predstavenstve akciovej spoločnosti. Prečo? Lebo nie je v štátostrane. Čuduj sa svete, že Trebišovu sa „ušlo“ iba členstvo v dozornej rade. Nesedí tam primátor Marián Kolesár (Trebišov Nahlas), ale Róbert Puci, Trebišovčan, ktorý je poslancom Národnej rady za SMER.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže, za to v akom stave sú šachty i poklopy na nich, sú zodpovední politickí nominanti, ktorí riadia mestá na Východe a zároveň sú členmi predstavenstva Vodárenskej spoločnosti. Neviem, ako sa dá stíhať riadiť vodárenskú spoločnosť, byť primátorom mesta, lekárom i poslancom Národnej rady, v ktorej okrem iného dĺžka stokovej siete presahuje 2.000 km s počtom kanalizačných prípojok viac ako 75 tisíc. Pre pani z komunikačnej agentúry pripomínam, že prípojky do stokových sietí sa robia cez kanalizačné šachty a tie sú súčasťou stokovej siete, ktorú vlastní vodárenská spoločnosť. Teda za stav všetkých kanalizačných šácht je zodpovedná Vodárenská spoločnosť. Ak sa členovia predstavenstva nemajú čas venovať a aj po Komunálnych voľbách ostanú primátori tí istí, ktorí sú tam aj teraz, tak pán boh nás ochraňuj pred ďalšími problémami v zásobovaní regiónu vodou.

SkryťVypnúť reklamu

Blížia sa nám komunálne voľby, ktoré by mohli urobiť poriadok aj v tom. V predstavenstve vodárenských spoločnosti nemôžu sedieť politickí „nímandi“, ani „playbojáci“, ale odborníci, ktorí sa nie len rozumejú vodárenstvu, ale sa aj budú Vodárenskej spoločnosti venovať minimálne 8 hodín každý pracovný deň, aby sa ďalšie tragické príbehy, ako sa stal v nedeľu večer v Michalovciach nestávali. To sa dá dosiahnuť zásadnou zmenou politickej orientácie v našich mestách na východe republiky. Zbavme sa koloniálneho jarma svojou účasťou v Komunálnych voľbách. Mestá na východe túto zmenu potrebujú ako soľ, aby sme mohli mať okrem bezpečnej prevádzky distribúcie aj lacnejšiu vodu.Na Východe pijeme najdrahšiu vodu na Slovensku. Platíme za ňu "len" 2,65 eur za jeden kubík.

SkryťVypnúť reklamu

Zverejnená včerajšia údajne dobrá správa pre východniarov, že cena vody na budúci rok sa nezvýši[2] je práve signálom snáh Vodárenskej spoločnosti ovplyvňovať výsledky Komunálnych volieb na Východe republiky. Urobila to preto, aby vyvolali efekt stáda, aby ich členovia predstavenstva ostali naďalej pri moci? Ak si Východ vyberie cestu podpory nominantov strany SMER za primátorov, Vodárenská spoločnosť si straty to po voľbách finančne vykompenzuje. Dá sa to aj ináč. Tak priatelia rozmýšľajme. Dosť bolo politického jarma na východe republiky.

[1]http://michalovce.korzar.sme.sk/c/7472936/starenka-spadla-v-michalovciach-do-kanalizacnej-sachty-chybal-poklop.html#ixzz3I5TWhGRh

SkryťVypnúť reklamu

[2]http://kosice.korzar.sme.sk/c/7473145/cena-vodneho-a-stocneho-sa-buduci-rok-v-kosickom-kraji-nezmeni.html#ixzz3I5Sjx8e1

Michal Kravčík

Michal Kravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  633
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Presadzujem a podporujem agendu „VODA PRE OZDRAVENIE KLÍMY“. Jej cieľom je posilnenie environmentálnej bezpečnosti prostredníctvom zodpovedného prístupu v ochrane prírodného a teda i kultúrneho dedičstva. Napĺňanie agendy, založenej na prijatí novej, vyššej kultúry vo vzťahu k vode, môže na Slovensku vytvoriť viac ako 100 tisíc a v Európe vyše 5 miliónov pracovných príležitostí. Zoznam autorových rubrík:  PovodneHladujúci potrebujú voduKlimatická zmenaVODA zrkadlo kultúryhttp://s07.flagcounter.com/morNová vodná paradigmaKošiceSpoločnosťhttp://moje.hnonline.sk/blog/4

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
SkryťZatvoriť reklamu