Prešovský kraj je najviac upadajúcim krajom Slovenska s nedostatkom práce pre ľudí. Za obdobie fungovania regionálnych samospráv na Slovensku (2001) klesla nezamestnanosť napríklad v Nitrianskom kraji o 48% a v Košickom kraji o 20%, ale v Prešovskom kraji stúpla o 4%! Reklamné predvolebné tabule kandidáta Petra Chudíka však hovoria, že práve ON je oporou kraja. Predvolebná debata na TA3 to však nepotvrdila. Okrem istoty, že bude do funkcie zvolený na ďalšie 4 roky, neponúkol nič. Ak sa tak stane, úpadok Prešovského kraja s nedostatkom práce a vysťahovalectvom sa predĺži na 16 rokov! Prečo? Lebo Prešovským regiónom vládne chudoba a extrémna nezamestnanosť a predseda VÚC bez konkrétnych riešení, ako dať ľuďom prácu, podporuje v kraji projekty, ktoré neprispievajú k tvorbe pracovných príležitostí v kraji, ale ubližujú ľuďom i vyháňajú ich z rodných domovov.
Vieme dobre, že v Prešovskom kraji pramenia všetky významné rieky, ktoré opúšťajú Slovensko v Košickom kraji. Tiež vieme, že aj Košický kraj potrebuje pre svoj rozvoj vodu. Vodohospodári však nevymysleli pre vodnú bezpečnosť našich krajov nič nové. Donekonečna surovo a nekultúrne presadzujú priehradu Tichý Potok za 332 mil. eur. Teraz už aj v Bruseli. Žiadajú Brusel, aby priehrada bola financovaná z eurofondov, ako najvyššia priorita, bez ktorej východ republiky údajne neprežije. Každému súdnemu človeku je jasné, že oveľa lacnejšie a afektívnejšie zabezpečenie vodnej bezpečnosti je možné obnovou poškodenej krajiny a že takéto politické rozhodnutie, by Prešovskému kraju zásadne prospelo. To vedia aj v Bruseli a preto peniaze na výstavbu priehrady Tichý Potok nedajú. Dali by však na tvorbu pracovných miest na obnove poškodenej krajiny.
Za spomínaných 332 mil. eur je totiž možné dať prácu takmer 10.000 nezamestnaným ľuďom na obdobie 5 rokov! Ak by 10.000 ľudí pracovalo 5 rokov na obnove poškodenej krajiny, Prešovský kraj by sa stal celoeurópskym lídrom novej vodnej politiky a nie živoriacim regiónom bez perspektívy a s emigráciou. Úradníci Ministerstva životného prostredia v Bratislave za kolaborácie VÚC, teda terajšieho predsedu kraja bránia, aby Prešovský kraj sa rozvíjal a ľudia v ňom dôstojné žili a nie živorili.
To sa môže zmeniť. Ak občania Prešovského kraja si zvolia v novembrových regionálnych voľbách za svojho predsedu Ľubomíra Vasilišina, ktorý navrhol presmerovať peniaze, plánované do priehrady Tichý Potok, na obnovu poškodenej krajiny. V 666 obciach Prešovského kraja sa tak môže zamestnať 10.000 nezamestnaných na obdobie 5 rokov. Potom Prešovský kraj bude bez povodní, s dostatkom vody pre ľudí, potraviny, prírodu i zdravú klímu Ak by sa to tak stalo, tak Prešovský kraj by sa stal "rajom", do ktorého by ľudia imigrovali a nie z neho emigrovali. Tento projekt by významne posilnil ďalší projekt - prešovský dukát, ktorý by posilnil konkurencieschopnosť a ostatným krajom a ukázal, ako rozvíjať regionálnu i lokálne ekonomiky.
Preto by si občania Prešovského kraja mali zvoliť Vasilišina. Mali by ho voliť všetci tí, ktorí nemajú prácu, všetci vodohospodári, ktorí s námahou odstraňujú škody po povodniach, všetci dopraváci, ktorým povodne ohrozujú dopravnú infraštruktúru, všetci rybári, ktorým vysýchajúce potoky ohrozujú život rýb, všetci poľovníci, ktorým sucho a extrémy v počasí decimujú stáda poľovnej zveri, všetci farmári, ktorých produkcia potravín je ohrozovaná častými povodňami a suchom, všetci lesohospodári, ktorým lesy ničia škodce i požiare, všetci vášniví hubári, ktorým sucho bráni rastu húb, všetci podnikatelia v cestovnom ruchu, ktorí svoju infraštruktúru chcú rozšíriť o vodné atrakcie, všetci rodiča, ktorých deti sú náchylné na choroby dýchacích ciest. Prečo? Lebo obnova poškodenej krajiny ozdravuje lesy, polia, lúky, potoky, živočíchy v prírode i ľudí v komunitách. To, chce presadiť statočný volebný líder za Prešovský kraj Ľubomír Vasilišin.