O čo ide? Už aj na Slovensku sa zreálňuje pribúdanie dažďa a snehu na horách a ubúdanie v nížinách a teda aj v mestách. Neveríme? Nuž stačí si pripomenúť katastrofálne prívaly dažďa v júli 2011, kedy iba 40 km od slnečnej Bratislavy nad obcou Píla sa vylial mrak vody, ktorý spôsobil povodňovú katastrofu. Poškodzovaná a tým vyschnutá poľnohospodársko-urbanna krajina imituje do atmosféry namiesto vody ohromné kvanta tepla. To teplo vytláča mraky do hôr, ako je to na obrázku. Preto v horách viac a v mestách menej prší a sneží.

Ak sa bude z miest naďalej kanalizovať dažďová voda, je reálne, že už v neďalekej budúcnosti nebude snežiť ani na horách. Prečo? Lebo okrem produkcie tepla z vysušenej krajiny do atmosféry sa vyprázdňujú malé vodné cykly. Momentálne malé vodné cykly sú chudobnejšie asi o 50% zásob tej vody, ktorá v minulosti recyklovala medzi zemou a nebom.
Prezidentský kandidát Kňažko chcel byť vtipný a poukázať na absurdnosť nereálnych sľubov politikov. Tento vtip mu však nevyšiel. Opak je pravdou. Človek poškodzuje krajinu a výsledkom je, že viac v horách a menej v mestách prší, či sneží. Ak by sa Kňažko stal prezidentom Slovenskej republiky, dúfam, že si dá vysvetliť reálnosť toho, čo on vníma ako vtip.