Primátor všetkých Košičanov?

Písmo: A- | A+

Určite nie. Aj keď to Richard Raši veľmi rád a opakovane vyhlasuje. Svoj hlas mu v Komunálnych voľbách dalo 35 838 voličov. Druhý skončil v boji o primátorské kreslo Rudolf Bauer, ktorý získal 24 398 hlasov.

V Košiciach sa pritom na voľbách zúčastnilo 68 165 voličov, ktorí vo voľbách primátora odovzdali 65 436 platných hlasov. Volebná účasť tak v Košiciach dosiahla úroveň 34,45 % zo všetkých registrovaných voličov. A tých je v Košiciach takmer 190 tisíc! Okolo 120 tisíc občanov - voličov teda k volebným urnám v sobotu vôbec neprišlo.

Nepresvedčil ich ani jeden z primátorských kandidátov, nepresvedčili ich ani výsledky Richarda Rašiho ako primátora mesta v uplynulých štyroch rokoch. Ľudia v Košiciach sú apatickí, čo sa týka správy vecí verejných. Môžu za to naši komunálni politici naprieč politickým spektrom. Aktuálne je však hlavným zodpovedným za túto frustrujúcu prítomnosť vládna strana Smer-Sociálna demokracia a jej nominant Richard Raši, ktorý ako primátor povedie naše mesto už druhé volebné obdobie.

Nie, Richard Raši určite nie je ani zďaleka primátorom všetkých Košičanov. Jemu je to však srdečne jedno a kým budú Košičania postihnutí občianskou apatiou, bude to vyzerať tak, že je to jedno aj im. Je však práve a len na občanoch Košíc, aby vygenerovali spomedzi svojho stredu človeka, ktorý bude mať predpoklady i ambície na to, aby v ďalších Komunálnych voľbách o štyri roky uspel a pomohol mestu zbaviť sa chápadiel chobotnice pod označením Smer - Sociálna demokracia.

Treba však na naplnení tohto cieľa v občianskom prostredí systematicky štyri roky tvrdo pracovať. Inak budú títo mocipáni ničiť životy nielen nám, ale aj našim deťom. Nezabúdajme - riadia sa heslom: Vyhraj voľby a môžeš všetko!

Skryť Zatvoriť reklamu