Róbert Fico je bezpečnostným rizikom pre Slovensko

Písmo: A- | A+

V parlamente prebieha diskusia odvolávania Róberta Fica. V plamennej obhajobe Róbert Fico spomenul aj mňa a moju organizáciu MVO Ľudia a voda, ako sa za Vlády Ivety Radičovej tunelovalo. Čo vlastne Róbert Fico spomenul? Nuž to, že MVO Ľudia a voda sa obohatila o 110 tisíc eur na Programe revitalizácie krajiny. Chcem verejnosti dať na známosť, že premiér nehovoril pravdu a účelovo klamal. MVO Ľudia a voda sa neobohatila na Programe, ale ponúkla služby obciam, ktoré požiadali MVO o spracovanie revitalizačného projektu, či jeho koordinovanie v konkrétnych obciach. Výška nákladov, ktoré sa MVO Ľudia a voda „obohatila“ je 0,26 % z celkového rozpočtu, ktorý sa za mojej asistencie na Úrade vlády realizoval.

Pripomínam, že MVO Ľudia a voda 20 rokov rozvíjalo program revitalizácie krajiny v nedôstojných podmienkach bez záujmu štátu, vodohospodárov i verejných inštitúcií. Preto členom MVO Ľudia a voda vyvstávala povinnosť odovzdávať skúsenosti obciam. Mimochodom Vládny Program revitalizácie krajiny sa stal podkladom Novej vodohospodárskej politiky EU, chválenej Radou Európy pre životné prostredie v decembri 2012 a najnovšie sa skúsenosti transferujú do USA i do iných krajín sveta. Na Slovensku sa to permanentne kriminalizuje.

Tým, že pán premiér použil pri svojej obhajobe toto ako dôkaz, potvrdil že nie je svojprávny a že o štáte rozhodujú oligarchovia a nie on. Ak by rozhodoval on, ako verejný činiteľ dal by si určite námahu spoznať podstatu celého Programu, jeho klady, zápory, riziká i príležitostí. Odkedy Vláda Róberta Fica sa dostala k moci, kriminalizuje to, čo dalo prácu viac ako 10 tisíc ľuďom v najchudobnejších a povodňami najviac ohrozených regiónov Slovenska a stáva sa predmetom záujmu vo svete, ako riešiť globálnu krízu vody.

Prečo podsúvajú Róbertovi Ficovi oligarchovia klamstvá? Nuž má to prozaické pozadie. Vodohospodárska mafia chce za každú cenu presadiť výstavbu priehrad, pri ktorých sa dá veľa toho urvať, tak ako sa to urvalo na Vodnom diele Žilina, ktoré zrealizovalo za 13,6 mld. SK. Projektovaný náklad bol 4,2 mld. SK. Teraz si ceria zuby na Tichý Potok a Slatinku. Projektované náklady len na samotnej Vodnej nádrže Tichý Potok presahujú 330 mil. eur. Z Programu revitalizácie krajiny sa totiž nedalo kradnúť (tu som o tom písal: http://vybrali.sme.sk/c/Nechcem-zit-v-krajine-ktora-je-koristou-volebnych-vitazov). Vodohospodárska mafia cítila ohrozenie, že sa veľkým vodným investíciám nebude dariť, preto si urobila z premiéra Slovenskej republiky lobistu, ako do verejných zdrojov vsúvať veľké megainvestície. Tým, že Róbert Fico spomenul pri svojej obhajobe vyššie uvedené súvislosti prezradil, že neovláda tento štát a preto je bezpečnostným rizikom pre Slovensko, ako to poslanec Matovič vo svojom zdôvodnení uviedol.

Skryť Zatvoriť reklamu