Dnes zasadá Vláda v Ubli

Nuž Slovensko je zvláštna krajinka. Okrem toho, že hlavné mesto je „zahnané do kúta“ Slovenska na krajný západ, premiér Slovenska sa vybral s ministrami zasadať do druhého kúta Slovenskej republiky. Na krajný východ. Iste nám pár hodín pred moratóriom komunálnych volieb bude zvestovať svetlé zajtrajšky. Zvlášť východu, aby prinavrátil svoje zmätené ovečky do košiara. Klobúk dole pred touto invenciou. Pravicoví politici budú ešte dlho okukávať takého politické ťahy, ktoré žiaľ aj tak nevedú k ničomu. Tak sa poďme pozrieť, ako to vlastne s dobrými úmyslami nášho pána premiéra je.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Uvediem konkrétny príklad, ako sa správa naša Vláda a strana k takýmto okrajovým oblastiam, ako je Uličská dolina pod Poloninami pri Ukrajinských hraniciach, či majú byť len nárazníkovou zónou na Schengenskej hranici Európskej únie, alebo či tam môžu ľudia dôstojne žiť. Mám tam priateľa, ktorý mi často hovorí kuriozity nedôstojného správania sa štátnej moci k tomuto mikroregiónu.

Konkrétnym príkladom je jeden „smiešny“ projekt pod názvom „Ulič za regeneráciu poškodenej krajiny na Slovensko-Ukrajinskej hranici“, ktorého cieľom bolo vytvorenie nových a podpora existujúcich partnerstiev na Schengenskej hranici i dať ľuďom prácu, aby pracovali na obnove poškodenej krajiny na oboch stranách hraníc. Za 176.750 eur. V obci Ulič by sa týmto projektom vytvorilo 20 pracovných príležitostí. Ako projekt skončil? Z administratívnych dôvodov bol projekt Prešovským samosprávnym krajom zo súťaže vylúčený. Prešovské VÚC spravuje malú grantovú schému Nórskeho finančného mechanizmu Úradu vlády SR. Obec Ulič použila košieľku z Nórskeho finančného mechanizmu, ktorú vymyslel Úrad vlády a transferovalo Prešovské VÚC na potreby malej grantovej schémy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ani odvolanie starostu, nepomohlo. Zákon je zákon a ak títo chudáci z východu majú ambície konkurovať vážnejším ciciakom peňazí z rôznych medzinárodných podpôr, tak sa majú najsamprv zamyslieť a dôsledne dodržiavať úradnícke podmienky. No nie milí občania Slovenska? Ako si vôbevc môže nejaká obec pomýliť košieľku? Ktovie čo by sa stalo, ak by dodržali košieľku, aký dôvod by si vymysleli. Vieme dobre že samotnému premiérovi z duše sú odporné drobné revitalizačné projekty, ktoré naštartovala Vláda Ivety Radičovej. Teraz príde premiér aj s volebným či vianočným darom a všetci mu budú tlieskať, ako je naša Vláda dobrá a pomáha tým znevýhodneným regiónom. Hurá pán premiér, všetci vás milujeme a prajeme si, aby so svojou suitou navštívili aspoň každú desiatu obec, ktorých je viac ako 2000. Dajte im všetkým istotu alebo odíďte, keď tomu nerozumiete, že sa dá pomôcť všetkým obciam, aj keď v nich Vláda nezasadá. 

Michal Kravčík

Michal Kravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  633
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Presadzujem a podporujem agendu „VODA PRE OZDRAVENIE KLÍMY“. Jej cieľom je posilnenie environmentálnej bezpečnosti prostredníctvom zodpovedného prístupu v ochrane prírodného a teda i kultúrneho dedičstva. Napĺňanie agendy, založenej na prijatí novej, vyššej kultúry vo vzťahu k vode, môže na Slovensku vytvoriť viac ako 100 tisíc a v Európe vyše 5 miliónov pracovných príležitostí. Zoznam autorových rubrík:  PovodneHladujúci potrebujú voduKlimatická zmenaVODA zrkadlo kultúryhttp://s07.flagcounter.com/morNová vodná paradigmaKošiceSpoločnosťhttp://moje.hnonline.sk/blog/4

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
SkryťZatvoriť reklamu