Roztopený ľad na Severnom póle a extrémne horúčavy na Slovensku

Najnovšie sexi správy, že globálne otepľovanie je realitou „potvrdili" vedecké kamery, ktoré zosnímali vytváranie jazera z roztápajúceho ľadu na Severnom póle. Pre klimaalarmistov je to janá správa, že príčinou je vplyv človeka na zvyšovanie skleníkových plynov v atmosfére. Také isté vysvetlenie iste budú mať aj na extrémne horúčavy, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch. Mne takéto vysvetlenie nestačí a dokonca si nemyslím, že to aj verejnosti stačí. Neviem či vy, ale ja som zaregistroval oveľa intenzívnejšie Slnko, v porovnaní s minulosťou. Intenzívnejšie Slnko nie preto, že by erupcie na Slnku spôsobovali prílev vyššej intenzity slnečného žiarenia, ale preto, že sa rozpadáva atmosféra, ktorá nás chráni pre slnečným žiarením.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

V stredu (24.júla) som prechádzal „strechou Európy" (horský prechod na Pustom Poli v okrese Stará Ľubovňa), kde je umiestnená svetelná tabuľa s aktuálnou teplotou. Ukazovala 42 stupňov! Displej v aute mi ukazoval vonkajšiu teplotu 22 stupňov. Takýto rozdiel teploty som si pred tým všimol na diaľnici v okolí Nitry. Kuriózne však na tom je, že keď na diaľnici teplota vzduchu sa pohybuje okolo 22 stupňov a teplota vozovky okolo 42 stupňov, tak na Pustom Poli je to opačne! Ako si to vysvetliť? Nuž jednoducho tak, že teplomer na Pustom Poli je pravdepodobne umiestnený na priamom Slnku. Ak je obloha bez mrakov, tak aj na Pustom Poli je teplota na extrémne vysoká. V tieni o 20 stupňov nižšia. Poznám túto lokalitu dôverne niekoľko desaťročí, avšak taká vysoká teplota priamo na Slnku mňa osobne prekvapila.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz sa dostávame k súvislosti medzi roztopeným ľadom na Severnom póle a vysokou teplotou vzduchu na Pustom Poli. Teplota na Pustom Poli i na Severnom póle je vyššia oproti minulosti preto, lebo intenzita slnečného žiarenia je vyššia nie preto, že je zvýšená koncentrácia skleníkových plynov v atmosfére, ani nie preto, že je zvýšená radiácia slnečného žiarenia. Ale preto, že sa rozpadáva atmosféra. Znížená koncentrácia skleníkových plynov v atmosfére totiž znamená menej molekúl v atmosfére, ktoré by pohlcovali, odrážali i rozptyľovali intenzitu slnečného žiarenia pred jeho dopadom na zemský povrch. Preto je Slnko viac agresívne, lebo oslabenie ochrannej vrstvy atmosféry zároveň znamená zvýšená intenzita slnečného žiarenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže suma sumárum. Príčinu roztápania ľadovca na severnom póle hľadajme v rozpadajúcej atmosfére a nie zvýšenej intenzite slnečného žiarenia, ani nie vo zvýšenej erupčnej činnosti na Slnku. Rozpadajúca ochranná vrstva atmosféry súvisí bohužiaľ s ľudskou činnosťou a to tým, že vysušujeme kontinenty, čím znižujeme produkciu skleníkových plynov H2O do atmosféry. Menej molekúl vody v atmosfére nás nedokáže tak chrániť pred spaľujúcim Slnkom, ako v minulosti.

Roztopený ľad na Severnom póle a extrémne horúčavy v nasledujúcich dňoch na Slovensku sú nad Slnko jasným dôkazom, že potrebujeme viac dažďovej vody zadržiavať v krajine, aby viac vody za účinku Slnka sa mohlo vyparovať a to nás chrániť pred nebezpečným žiarením. Bude menej roztopeného ľadu na Severnom póle i menej extrémnych horúčav vo svete i na Slovensku

Michal Kravčík

Michal Kravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  633
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Presadzujem a podporujem agendu „VODA PRE OZDRAVENIE KLÍMY“. Jej cieľom je posilnenie environmentálnej bezpečnosti prostredníctvom zodpovedného prístupu v ochrane prírodného a teda i kultúrneho dedičstva. Napĺňanie agendy, založenej na prijatí novej, vyššej kultúry vo vzťahu k vode, môže na Slovensku vytvoriť viac ako 100 tisíc a v Európe vyše 5 miliónov pracovných príležitostí. Zoznam autorových rubrík:  PovodneHladujúci potrebujú voduKlimatická zmenaVODA zrkadlo kultúryhttp://s07.flagcounter.com/morNová vodná paradigmaKošiceSpoločnosťhttp://moje.hnonline.sk/blog/4

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu