Drahý imaginárny budúci manžel

Žena ťažko znáša samotu. Okolo tridsiatky je to tým horšie, že biologické hodiny sa ozývajú čoraz úpornejšie. Mňa to viedlo k vytvoreniu imaginárneho priateľa-manžela, ktorému venujem tento príspevok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Milý budúci manžel, ak toto čítaš, vedz, že ti ďakujem, že si sa na to podujal. Mám ti toho veľa čo povedať. 

Chcem, aby si vedel, že som pripravená počkať na teba tak dlho, ako len bude treba. Som síce už celá netrpezlivá a bola by som rada, keby to bolo čo najskôr, ale na dobré veci v živote sa človek načaká. Veď aj kým sa narodí dieťa, musia partneri čakať, a nie dlho. Tak počkám aj ja. Je to tréning v pokore a trpezlivosti. 

Možno sa stretneme, keď už budeme mať stredný vek, alebo dokonca už tie najproduktívnejšie časy nášho života budú za nami, keď už obaja budeme ošľahaní životnými skúsenosťami. Bodaj by si sa objavil, keď sa už konečne prijmem a zistím svoju hodnotu. Cítim, že teraz na to ešte nedozrel čas, lebo si mnohé vyčítam, na čo v skutočnosti nemám dosah. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vieš, v živote som bola zvyknutá bojovať, stavať sa na zadné. Ale už nevládzem, telo odmieta vyhovieť mojim nárokom a ja sa s tým musím zmieriť. 

Myslela som si, že keď budem štíhla a budem veľa športovať, zaručí mi to priazeň okolia, a tak aj tvoju. Mýlila som sa. Zaručilo mi to akurát tak zdravotné problémy. Teraz musím upustiť od svojich snov, lebo telo odmieta poslušnosť. Modlím sa, aby si mal šiesty zmysel, široké srdce a aby ťa zaujal ten môj vnútorný vesmír, ktorý v sebe ukrývam a ktorý sa dokáže naplniť láskou až po okraj. Mohli by sme byť jeden pre druhého všetkým, chceš? Opora v temnotách života. Keby som len vedela, kde ťa nájsť alebo keby som tušila, že si ma v správnej etape môjho života nájdeš ty. 

SkryťVypnúť reklamu

Mám dokonalejšie alter ego, ktoré netrápia zdravotné problémy, je štíhle, vždy usmiate a športové výkony podáva so sebavedomím majstra. Tomu sa však skutočná smrteľná schránka moja nevie priblížiť.Stavia sa na zadné, pätí sa ako splašená paripa. Možno je na čase zložiť zbrane v boji za dosiahnutie nemožného. Nehnevaj sa, že nie som dokonalá, že moje telo má svoje temné zákutia.

Príď, objím ma a zašepkaj mi do ucha, že všetko bude v poriadku, že si tu pre mňa a že ma neopustíš. A ja ti znesiem modré z neba.

Kristína Jakubičková

Kristína Jakubičková

Bloger 
  • Počet článkov:  189
  •  | 
  • Páči sa:  865x

Mám rada prácu so slovami. Vyberať to najvýstižnejšie je pre mňa také napĺňajúce, ako keď niekto rád skladá puzzle a nachádza zodpovedajúci diel skladačky. Ja si skladám vety a z nich súvetia a text. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPolitikaPsychológiaOsobnostný rozvojVzťahyŽivotné prostredie

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

215 článkov
INESS

INESS

106 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

312 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu