Vzťahoví podvodníci - čo s nimi robiť?

Mali ste už skúsenosť so vzťahovým podvodníkom? Ak áno, vitajte v klube. Ak nie, majte sa na pozore!

Vzťahoví podvodníci - čo s nimi robiť?
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tento blog som sa rozhodla napísať ako výstrahu pre všetky ženy, ktoré ešte nenadobudli skúsenosť s mužmi - vzťahovými podvodníkmi - a rovnako aj pre tie, ktoré si podobnou skúsenosťou prechádzajú práve teraz. Ohrozené sme všetky, no mali by ste zbystriť pozornosť, ak patríte do rizikovej skupiny. Vzťahoví podvodníci, tí zákerní a slizkí manipulátori, presne vedia, aké príslušníčky nežnejšieho pohlavia predstavujú pre nich najľahšiu obeť. Zameriavajú sa na krehko vyzerajúce single ženy okolo tridsiatky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vzťahoví podvodníci sú ako virtuálni krvilační upríri - dokážu vycítiť svoju obeť s citom predátora. Zo začiatku budete prekvapené a príjemne uveličené ich záujmom, pozornosťou a komplimentmi. Vyznajú vám lásku tvrdiac, že si vybrali práve vás, lebo ste ich zaujali. Vedzte, že týmto sa vás snažia "omániť", aby z vás potom "vysali krv". Urobia všetko, aby sa vám votreli do priazne. Neodbytne vám budú ponúkať svoje priateľstvo a na zdvorilé odmietnutie či dokonca jasné vyjadrenie nezáujmu svoje snahy získať si vás ešte zintenzívnia. Poznáte ten pocit, keď sa vám niekto neustále vnucuje do priazne, až sa začnete cítiť presýtené? Keď už pôjde do tuhého, rátajte s tým, že presne toto zažijete pri vzťahových podvodníkoch. Prešla som si tým sama, keď sa na mňa nakontaktoval jeden z nich.

SkryťVypnúť reklamu

V tom čase som si prechádzala životnou krízou. Nemala som priateľa a veľmi som túžila po vzťahu. Sčista jasna som na Facebooku dostala žiadosť o priateľstvo od neznámeho muža. Bola som zvedavá a pozrela som si jeho profil. Vyzeral seriózne, aj keď ma prekvapilo, že bol výrazne starší odo mňa. To, že jeho profil je čistý fake, som vtedy netušila. Nemohla som vedieť, že profilovú fotografiu si od niekoho "vypožičal" a že žiadna informácia, ktorú o sebe uviedol, nebola pravdivá. Bola som neskúsená, naivná a vyprahnutá túžbou po vzťahu. Tak som si s týmto mužom-cudzincom začala písať. Jeho správy začali dosť rýchlo nadobúdať veľmi dôverný charakter. Zahŕňal ma lichôtkami a popri tom mi rozpovedal svoj srdcervúci príbeh. Tvrdil mi, že pôsobí ako vojenský lekár na misii v Afganistane. Aby to vyzeralo dôveryhodne, občas pripojil informáciu, že vojenský tábor, kde pôsobí, práve zasiahlo bombardovanie.

SkryťVypnúť reklamu

Všetko, čo písal, tie sladké a dojímavé romantické piesne, na ktoré mi cez internet posielal odkazy, aj plamenné vyznania lásky boli účelové. V skutočnosti sa ma pokúšal chladnokrvne vmanipulovať do role jeho oddanej nekritickej obdivovateľky, ktorá urobí všetko, čo si zmyslí, a uverí všetkému, čo napíše. Keď som sa však dozvedela, že má školopovinnú dcéru, ktorej matka opustila ju aj jeho, a vraj by bol rád, keby som s touto jeho dcérou nadviazala kontakt, začali mnou lomcovať vážne pochybnosti o tom, či je jeho príbeh skutočný. Podozrenie vo mne rástlo čoraz viac, lebo som zistila, že dievča v školskom veku komunikuje ako dospelý človek. K úplnému vytrezveniu z bludu o statočnom a slušnom lekárovi, ktorého opustila manželka a prenechala mu starostlivosť o dcéru, som dospela, keď mi napísal, že misia v Afganistane končí a on sa chystá prísť sem na Slovensko, aby sme mohli byť spolu už navždy. Potrebuje však, aby som poslala istý obnos peňazí na účet v banke, lebo on je vo vojnovej zóne, nemá k dispozícii hotovosť a kartou sa platiť nedá. Mala som zaplatiť za leteckú prepravu jeho batožiny, ktorá bola podľa jeho slov plná bankoviek, čo zarobil počas misie. Nemohla som si to dovoliť a odmietla som. On však nie nebral ako odpoveď a kým som jeho profil nezablokovala, neustále sa domáhal kontaktu so mnou.

SkryťVypnúť reklamu

Môj príbeh mal šťastný koniec, lebo som vzťahovému podvodníkovi nenaletela a konala tak, ako bolo treba - ignorovala ho a keď bol neodbytný, zablokovala som ho. Kto vie, koľko žien predo mnou oblbol... Dúfam, že tento blog pomôže zvýšiť povedomie o nástrahách internetu a že vďaka viacerým skúsenostiam podobným tej mojej vzťahovým podvodníkom naletí už len minimum žien, až sa ich výskyt časom stane celkom okrajovým.

Kristína Jakubičková

Kristína Jakubičková

Bloger 
  • Počet článkov:  118
  •  | 
  • Páči sa:  141x

Mám rada prácu so slovami. Vyberať to najvýstižnejšie je pre mňa také napĺňajúce, ako keď niekto rád skladá puzzle a nachádza zodpovedajúci diel skladačky. Ja si skladám vety a z nich súvetia a text. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPolitikaPsychológiaOsobnostný rozvojVzťahyŽivotné prostredie

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu