Ako jej len povedať

Ošemetná situácia. Tak si to pamätám ešte z Julovej knihy o čučoriedkach. Ošemetných situácií je viac. Keď sa vám chce prdnúť na rande, keď potrebujte ísť na záchod, ale bojíte sa kúpeľňového mainstreamu. V kúpeľni sme si všetci rovní, tak by to podľa mňa malo platiť. Nech si tam ľudia trúbia a hrajú koľko sa im zachce. V tomto som veľmi benevolentná. Asi preto, že mám izbu hneď pri nej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Mňa viac ako činnosti trápia názvy. Ako tej našej pekne povedať, keď sa chceme o nej rozprávať na verejnosti? A nechceme byť vulgárne, nechceme používať žiadne pekárenské pojmy. Teda preč s lekvármi aj náplňami.

Rozprávať sa treba o všetkom, a veci je dobré pomenovať pravým menom. To odborné sa mi pre nás nepáči. V českom jazyku som útechu tiež nenašla. Pamätám si dokonca aj na hodinu prírodopisu na základnej, kde puk menom šešuľa vzbudil v našej triede veľkú metaforickú oázu. Vyschla časom, pubertou, aj fantáziou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kamarátka raz v blogu použila slovo pukaňa. Predstavila som si, čo všetko si pri tomto slove predstavia muži a vrátila som sa k zaužívanému pojmu ženstvo. Pojem síce zahŕňa toho viac, ale aj moja kamarátka volala priečinky na vajcia v chladničke vaječníky, a všetci sme ju pochopili.

Pekným veciam treba nájsť pekné mená. Preto aj lízanka nie je kalorická palička, a čučoriedka besne farbiaca guľka. Ako hovorím, rozprávať sa treba o všetkom a veci je dobré pomenovať pravým menom. Ja mám pár námetov, ako jej povedať. Šetrím si ich na víkendy v mojej hlave. Stále sa ale neviem zmieriť s tým, že ju vo vlaku oslovujú buchta, prípadne slovkom s pé. Jáj, chlapci, chlapci, vôbec neviete, ako jej povedať. Počkám si keď pôjdete od vlaku a otvorím okno v izbe. Možno vás dnes napadlo jej nové meno.

Kristína Lišková

Kristína Lišková

Bloger 
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  0x

To nie vy musíte veriť líškam. Líšky musia veriť vám. Zoznam autorových rubrík:  POÉZIA z priečinkovLÍŠKA PÍŠELÍŠKA fotí a horujeBOOK LOOK - recenzie podľa mňaOMRVINKYOMRVINKY II.SPAM

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu