No povedzte, dá sa s tým ľudstvom voľačo rozumné podnikať?

Je to samozrejme otázka celkom nehorázna, kacírska, ba v určitom kontexte absolútne neprípustná, lebo ak dáva demokracia v celom svete – až na výnimky, samozrejme – občanom osobnú slobodu, absentuje nárok akejkoľvek moci uzurpovať si právo ich konanie a predovšetkým myslenie kontrolovať, riadiť, či dokonca hodnotiť a trestať. Na pohľad, prvé počutie, či pri hodnotení udalostí v tej najširšej možnej ponuke z celého sveta to pôsobí ako logický záver, lebo čo ako sa budete usilovať, čo ako ste nekonfliktný a ku všetkému, čo sa dá označiť ako cudzí problém nevšímavý, aj tak sa stanete depresívnym pesimistom. Takáto duma mi znepríjemnila deň už do východu slnka naozaj úžasný, s optimizmom a odvahou som okamžite a radikálne zmenil „poradovník zvrškov v šatníku“, no po vypočutí prvých správ a prečítaní si denníka sa vari naozaj pridám k tým, čo na v titulku položenú otázku odpovedia – veru nie!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Aby ste presne zistili, čo ma až tak jednoznačne vykoľajilo dobrovoľne sa priznávam, že to bola prezentácia aktivít predstaviteľov martinskej polície, čo Slovensku a svetu predstavila svoju predstavu spolupráce so školopovinnými deťmi pri boji so zločinom! Reálne, pri simulovaných akciách na niekoľko spôsobov potrebných zákrokov a vrcholom ich úsilia bol zásah pri zatýkaní páchateľa, so zbraňou v ruke, so zneškodnením páchateľa a nasadením mu náramkov. Deti boli „nadšené a pozitívne motivované, svoj sen stať sa policajtom predviedli jednotným verbálnym vyhlásením“ a som si celkom istý, že takto propagované výchovné úsilie policajtov si našlo veľkú obec priaznivcov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No čo už, nepatrím medzi takých a vôbec nie preto že som precitlivený, alebo nebodaj nemoderný, ale naopak, osobne to presne takto cítim ako dospelák, rodič, vyznávač dôsledkov psychologických tlakov spoločnosti na psychiku detí a koniec koncov aj ako ctiteľ všeobecnej platnosti tých pravidiel a spoločenských noriem, čo takúto ponuku v živote detí regulujú – predovšetkým vo všetkých druhoch médií!

Nuž teda tak a dá sa to všetko zhrnúť do celkom nespochybniteľných predpisov, o správnosti a potrebe ich dodržiavať naozaj netreba pochybovať, je to presvedčenie všetkých múdrych a zodpovedných, vyštudovaných aj s príslušnou praxou i úspechmi v takejto špecializácii a kategória tých detí do 12 rokov, ako to s istotou vymedzili, obsahuje tieto zákazy či priamo tabu. Tie drobce v Martine boli ešte mladšie, celé to divadielko aj s kostýmami a rekvizitami malo podobu hrdinských výkonov s ohrozením vlastného i cudzích životov a inými nepriaznivými dôsledkami, bolo v tom dostatočne preukazne zobrazené hrdinstvo, čo vzbudzuje túžbu a osobnú fantáziu predstavy nadľudských výkonov s efektom nasledovania a napodobňovania v tej najnekritickejšej podobe, čo prináša riziko a priame nebezpečie a ani sa mi nechcelo veriť, že to osoby zodpovedné nielen vymysleli, ale že to ako ponuku do televízie aj vyrobili, a že sa im to na televízny trh podarilo posunúť!

SkryťVypnúť reklamu

V pondelok od rána, ako súčasť spravodajstva na TA3, vážne a zodpovedne, hoci celkom iste ako občania znalí predpisov a zákonov vedia, že takáto ponuka sa zo života detí musí eliminovať. Je to presne také detských životov nehodné, ako je ponúkať im ohrozenie rodiny, konflikty rodičovských vzťahov v tej hrubej forme násilia, reálne násilie aktívne zamerané voči živým tvorom a potom už aj širokú ponuku ľudskej nahoty a sexuálne motívy, lebo psychológia vývoja ľudskej osobnosti má presné predpisy, ako ju treba riadiť, kontrolovať a ako deťom, ich rodinám a spoločnosti vôbec všetko uľahčiť a urobiť prirodzeným.

SkryťVypnúť reklamu

To logo, čo majú policajti na svojich autách a čo vraj vyznávajú celkom samozrejme, lebo sú vraj už raz takí, dobre vyškolení a iba čestní a spravodliví, dostalo celkom prirodzene „na frak“, hoci v ponuke sú aj iné, ešte onakvejšie „príklady“ – napríklad tie predpisy čo stanovujú kvóty výberu pokút za priestupky na cestách – ale zlo je u takýchto profesií neprípustné v akejkoľvek podobe. Fakt budem nedočkavo sledovať, ako sa s tým zodpovední policajti pokonajú, ako sa vyhovoria, čím ospravedlnia svoju neodbornosť a nevzdelanosť, lebo už by naozaj nemali pripustiť návrat scenára tých žalostných vtipov, čo ich nenahraditeľný post v správe Slovenska a jeho vecí verejných žalostne degradujú.

Stanislav Krištofík

Stanislav Krištofík

Bloger 
  • Počet článkov:  2 342
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyskusal som si v zivote tolko dobreho i zleho, ze mi moze zavidiet aj Hrabal. Vzdy som zostal optimistom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

224 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu