Prekvapujúci advokát ex offo

Dosť dlho a naozaj zodpovedne som vo vlastnej réžii skúmal, akú má rozhodnutie ministra kultúry vlády Róberta Fica Mareka Maďariča motiváciu zaoberať sa kauzou, čo sa odohrala v spoločnosti RTVS. Má personálne príčiny a dôsledky celkom radikálne, ba definitívne a ak si uvedomíte, že táto spoločnosť je v celom rozsahu nositeľkou názorov a straníckych princípov vládnucej strany Smer, potom je nesúhlas ministra vyslovený s postupom vedenia RTVS celkom prekvapujúci. Moderátorka RTVS Kristína Kormúthová sa v osobnom vyjadrení, uverejnenom na internetovom portáli na adresu príslušníka rómskeho etnika, ktorý jej kradol rínu z rodinného domu vyjadrila ako extrémna rasistka a Slovensku položila verejnú otázku – prečo na voľačo také nesmieme strieľať a dostala výpoveď! Občan minister by mal viac ako samozrejme súhlasiť, lebo voľačo také korektné a seriózne ako je Smer, nesmie byť s pochopením, či priazňou, alebo nebodaj so súhlasom a veľkorysou zhovievavosťou k takej ohavnosti naozaj nikdy spájané! Ale on nie

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Rozhodol sa byť obhajcom tej dámy, čo sa iba o chvíľku neskôr nad svojim pôvodným vyhlásením zamyslela a ospravedlnila sa s tým, že ju to nesmierne mrzí a samozrejme smrteľne trápi a v takomto kontexte je šírka a sila pochybností nad Maďarovičovým postupom ešte prekvapujúcejšia! Je podľa jeho názoru a presvedčenia Róm – veru aj ten, čo porušuje zákony a kradne ešte človek, alebo už ani nie, lebo potreba oznámiť RTVS a jej vedeniu, že potrestala moderátorku veľmi prísne a hoci naozaj „prestrelila“, to vraj nie je dôvod, aby prišla o prácu adresovanú verejnosti!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To viete, núka sa niekoľko možností, ako to jeho právne „kotrmelcovanie“ zdôvodniť a ako zvedavcovi mi nedalo, trošku o tej právnickej gymnastike pošpekulovať! Čo všetko má vo výbave advokáta pre nešťastne pomýlených persónach, aké nebodaj až argumenty, či iba výhovorky a predovšetkým, koľko v tom bude vierohodnosti?!

Kristína Kormúthová je z jeho rodinného klanu, hoci aj naozaj vzdialená a ako taká si ochranu jedného z nedotknuteľných zaslúži, možno je iba dobrou známou, či dokonca priateľkou na mnoho ľahko vysvetliteľných spôsobov a potom je to v rovnakej réžii a môže sa to obhájiť iba s troškou nadhľadu. Ale ak naozaj nie, ak za tým jeho príhovorom a urgenciou zmeniť trest rozviazania pracovného pomeru za voľačo „humánnejšie“ potom prišla meditácia aj so zdvihnutým prstom! Osobne sa obáva, či to nie je naozaj „priveľa a prisilné“, či budú mať „také gule“ aj v budúcnosti aj pri iných kauzách a tak trošku škodoradostne sa im pripomenul, od koho ten odkaz vôbec prišiel.

SkryťVypnúť reklamu

Nie som človek, ktorý by mohol niečo v RTVS diktovať, ale zvolil by som miernejšiu sankciu a povedal to vo štvrtok v parlamente, aby to samozrejme malo aj patričné pozadie a význam, ale ako sa zdá, RTVS si z toho akosi prekvapujúco nerobí vôbec nič! Kritiku Maďariča nechali „vyšumieť naozaj do prázdna“, hovorkyňa RTVS Dominika Šulková verejnosti poskytla stanovisko vedenia spoločnosti a tá jeho podoba je prejavom sily a istoty! Predmetná udalosť je pre RTVS uzatvorená ukončením spolupráce s moderátorkou a uznajte, v tej chvíli musí byť každému nad slnko jasnejšie, že v tej kauze je voľakde ukrytý celkom iný „háčik“ za všetko zodpovedný!

SkryťVypnúť reklamu

Keby som teraz napísal, že ma riešenie napadlo hneď, klamal by som, naozaj to bolo až po chvíli, keď som porozmýšľal v širších záberoch myslenia originálnych „smerákov“, predovšetkým o tom, či je pre nich problematika spolužitia s rómskym etnikom naozaj štátnickou povinnosťou najvyššej priority, alebo je to skôr kamienok v topánke, trieska v zadku či starosť, čo vlastne ani nestojí za to trápenie sa a bolo mi všetko jasné! Je to skvelá príležitosť Slovensku a celému svetu dokázať, že žiadna pochybnosť v tomto ohľade neobstojí, Smeru naozaj na Rómoch záleží, veď hľa, majú splnomocnenca vlády Polláka, ten spolupracuje v tandeme s ministrom vnútra Kaliňákom a hoci to zatiaľ naozaj ešte nie je celkom ono, treba vydržať! Nikto nesmie veriť tým ohováračkám, že polícia sa k Rómom správa presne tak, ako si v chvíľkach osobného sklamania povzdychla moderátorka RTVS, že to bolo naozaj vážne, ten zásah sily a brutálnej moci v tej osade na východe, lebo veď hľa, vláda Smeru nedovolila ombudsmanke o tom adresne hovoriť na rokovaní vlády a koniec koncov, dôkazom je aj fakt, že iný minister vlády sa vie správať aj celkom ináč, nielen radikálne ako voľajaký pomstiteľ! Humánne a ľudsky, s nadhľadom v každom smere a presne tak to má byť vždy! Ľudia sú omylní, robia chyby a správa tohto štátu je nielen nad vecou, ale čo už, naozaj aj veľkorysá a spravodlivá!

SkryťVypnúť reklamu

Žiadalo sa mi napísať aj viac, že aspoň za roh, ale potom som si to rozmyslel, to už by mi vari nikto neuveril, presne tak, ako to orodovanie za poľovnícke chúťky televíznej moderátorke a uznajte, takto nedopovedané a nevysvetlené to bude predsa len pôsobiť prirodzenejšie. Spievať si s Rážom Nie sme zlí si Smeráci samozrejme nikdy nedovolia, ale je veru celkom nádejné, ak by to voľakto z občanov predsa len akože „započul“, lebo nádej vždy zomiera posledná.


 

Stanislav Krištofík

Stanislav Krištofík

Bloger 
  • Počet článkov:  2 342
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyskusal som si v zivote tolko dobreho i zleho, ze mi moze zavidiet aj Hrabal. Vzdy som zostal optimistom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu