S jedlom rastie chuť

Známa vec a v súvislosti s úspešnými aktivitami aj v celkom nevýrobných a veru aj iba záujmových či odborne profesionálnych a čuduj sa svet aj v odborárskych sférach, je to trend rastúcej sily a významu a keď sa to u nás prejavilo nedávno v podobe viac ako dobre zamaskovanej bolo prirodzené, že to pozornosti predovšetkým tých, ktorých sa to dotklo neuniklo. Viete, Slovensko je už dlho nepríjemne sklamané iniciatívou riadiacej sféry štátu podieľať sa na kšeftoch s dodávateľmi tovarov a služieb v čo najširšom možnom rozsahu, cez výberové konanie zdanlivo nezávislých súkromných spoločností, či cez elektronický trh a tak vôbec neprekvapil pokus niektorých účastníkov zdravotnej sféry života u nás, vymyslieť voľačo sofistikované aj tu, lebo každá koruna je dobrá platí. A tak sa bez prijatia voľajakého zákona ako podmienky predpísala povinnosť zdravotníkom absolvovať školenia venované záchrane a zachovania života s predpisom či s befelom, kto bude ich realizátorom !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Odborné kruhy, ktorých sa to dotklo zareagovali očakávane, najčastejšou rekciou bola skepsa a odmietanie, lebo rozkaz bez právomoci či požehnania zákonom je celkom bezzubý, ale takmer okamžite sa v tom našlo aj to povestné jadierko, o ktoré autorom takéhoto rozhodnutia prednostne išlo – patria k tým, čo takéto školenia majú právo organizovať a predpísané úhrady im zaručujú štedrý profit! Prisahám, že vôbec nikoho neprekvapila skutočnosť, že k hlavným organizátorom takejto preveľkej iniciatívy s absenciou zákonného požehnania patrí aj Slovenská lekárska komora!

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Presná tá organizácia združujúca lekárov Slovenska, čo tu nadobudla skvelý zvuk rozhodnosti a neohrozenosti obhajovať svojich členov a dosiahla, že štát jej ustúpil, vyhovel jej nadiktovaným požiadavkám a v konečnom dôsledku neváhal svoju silu a moc dokumentovať aj rozhodnutiami, čo priamo právo národa na zdravotnú starostlivosť bezohľadne pošliapali rozhodnutím, o vyhnutí sa pracovnej povinnosti svojich členov. Prekvapujúco to vtedy ako porušenie ústavnosti prešlo do nezáujmu, hoci o vine naozaj nikto nemohol pochybovať, ale akurát v tom sa posilnila tá sila Slovenskej lekárskej komory, čo veru nie je profesionálnou, ale predovšetkým kšeftárskou sférou. Bude sa zarábať na povinnom školení, svoj kredit podieľať sa na tom sme si už zabezpečili z vlastnej iniciatívy, veď sme to vymysleli a teraz je tu naozaj ešte oveľa lepší plán! Geniálny, veľkorysý, jednoducho svetový a zasa sme to vymysleli vlastnými hlavami!

SkryťVypnúť reklamu

U nás, na našich pozemkoch neďaleko Liptovského Mikuláša, v obci Veterná Poruba, vybudujeme nadnárodné školiace stredisko pre našich zdravotníkov s tým, že to bude v ponuke aj pre českých a poľských kolegov a je to rozhodnutie nášho snemu! Všimnite si tú rýchlosť, s akou sa kuje železo za horúca, lebo predpísané školenie vlastného autorstva má takú obrovskú „ziskuschopnosť už aj iba na papieri a bez reálnej previerky“ a už je tu projekt s medzinárodným významom a reklamou celkom úžasnou, aby sa to nedalo ignorovať a tak akosi na dôvažok je v tom aj to skvelé zaklínadlo úspornosti – bude to za eurofondy!

SkryťVypnúť reklamu

A ešte aj s dodatkom, čo je zatiaľ viacmenej iluzórnou prednosťou projektu, ale aj tak, len povedzte, ak sa v projekte napíše so spoluúčasťou lekárskych komôr z Poľska a z Čiech, koho už bude zaujímať, aká je realita!?

Lebo starostka obce Veterná Poruba Desana Stromková, čo už to považuje za reálnu vec pre roky – 2014 – 2016, lebo už zmenila aj územné plány obce pozná, že ten projekt je naozaj úžasný a obrovský presne vie, že český partner svoju účasť odmieta pre veľké náklady spoluúčasti, na ktorú jednoducho niet u našich susedov žiadna možnosť a Poľsko doteraz iba mlčí, lebo pravdepodobne bude na tom presne rovnako, to iba u nás sú dediči odborárov, ako dávnej sily socializmu stále neskromne bohatí! A tak dobre počúvajte, čo všetko si v tej obci na Liptove SLK pod vedením svojho neohrozeného no nanajvýš kreatívneho šéfa MUDr. Mariána Kollára postaví, čo to bude za pomník potvrdzujúci ich schopnosti, kreatívnu cieľavedomosť a predovšetkým profesionalitu, lebo presne o tom to naozaj je!

SkryťVypnúť reklamu

Bude to nádherné kongresové centrum s ubytovaním pre 200 osôb, s dvomi konferenčnými priestormi s dokonalým vybavením predovšetkým technikou a samozrejme, bude tam bazén, sauny, fitnescentrum, bowlingová dráha a celkom prirodzene v areáli aj tenisové a volejbalové ihriská, ba ako potvrdenie modernosti aj golfové odpalisko, lebo žiaľ, na golfové ihrisko je rozloha školiaceho strediska 10 tisíc štvorcových metrov primalá. Samozrejmosťou projektu je aj strešný presklený bar s vyhliadkou na Vysoké Tatry a aby to bola reklama ako sa patrí, tak je v tom aj perspektíva pre vzorných členov SLK – bude tam Dom seniorov, kde si budú môcť užívať plody dnešných zásluh a prezieravosti v dôchodku aj so svojim rodinami a uznajte, to je perspektíva hodná obdivu a úcty.

Najkrajšie na tom projekte je samozrejme vedomosť, že to bude postavené z eurofondov a hoci hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková predbežne skonštatovala, že ku každému žiadateľovi o eurofondy pristupujú v princípe celkom rovnako som optimista – nikoho nezvýhodnia a neuprednostnia a tak sa voľačo také fantastické a Slovenskej lekárskej komory a jej povinnostiam prirodzené - ako je prevádzka takéhoto areálu s povinnosťou školiť a rekreovať stane realitou presne tak, ako je to naplánované. Lebo veru tak, dedičnosť odborárskej praxe sa má o čo oprieť!

Stanislav Krištofík

Stanislav Krištofík

Bloger 
  • Počet článkov:  2 342
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyskusal som si v zivote tolko dobreho i zleho, ze mi moze zavidiet aj Hrabal. Vzdy som zostal optimistom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,072 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

224 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu