Ľady sa pohli

Presne tak sa to hovorí, keď sa očakáva zásadná zmena vo vývoji životnej situácie, ktorá je problémom najčastejšie osobným, ale špecifikácia takejto problematiky má samozrejme oveľa širšie možnosti. Možno sa vám ani nebude chcieť veriť, ale Slovensko je dôkazom toho, že v ponuke je veru aj zločin na mnoho spôsobov, podvody ešte vynaliezavejšie, korupcia až neuveriteľná a pupočnou šnúrou „otcovstva“ spojená priamo so správou štátu a prekvapujúco zodpovednými zatajovaná a aby to nebolo iba o naozaj „veľkých hriechoch“, z ničoho nič sa v rovnakých štruktúrach vyskytla aj národnostná neznášanlivosť a fyzické násilie, takže na výber je toho podivného naozaj viac ako dosť! Ešte „včera“ sme počúvali v ponuke nášho premiéra – Slovensko je krajinou v rozkvete, pohode a bezpečnosti, v každom ohľade, môžu nám závidieť, žiadna sféra nášho života nie je problematická, štátna správa je dokonalá a tu, ako keby z ničoho nič, sa tie ľady naozaj pohli a nedá mi o tom nehovoriť

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Všetko sa prekvapujúco „dolu kopcom“ rozbehlo na súde, kde celkom prekvapujúco vypovedala obžalovaná v kauze otca a syna Salmanovcov, podnikateľov v širokom zábere aktivít, čo sa o svoje problémy a predovšetkým „rozvoj, bezpečnosť a pohodu“ starali spoľahlivo a veľkoryso. Kde bolo treba, tam veru veľkoryso investovali a hoci je ich kauza a ich osobné problémy pod kuratelou našej bezpečnostnej a súdnej moci už dlho, ba ich sloboda je zo zákona obmedzená a v mediálnom svete je ponuka o ich hriešnosti naozaj širokospektrálna, ako keby sa s ničím a v ničom nedal urobiť ten žiaduci krok správnym smerom!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Až teda teraz, ako som naznačil, na súde konečne vypovedala dáma zo zodpovednej inštitúcie spojenej s výberom a správou daní, už konečne vieme, že má meno, že je to žena z mäsa a kostí, ba veru v zodpovednej funkcii šéfky Daňového úradu v Šamoríne a vôbec nie voľajaký fantóm bez mena predstavovaný iba hlasom, čo všetko si bude môcť dovoliť, ak jej Salmanovci dajú to, čo od nich žiada za svoje aktivity „tým správnym smerom orientovaných rozhodnutí“, lebo tak je to všetkým zúčastneným jasné – niečo za niečo je pohoda ako výmenný obchod – vy mne a ja vám! 

Volá sa Mária Zakálová, je to dáma vizuálne bezúhonná, ale jej prejav obchodného ducha predčil všetky moje očakávania! Teda to sa vraciam k tomu videu z interiéru rodiny Salmanovcov, čo ste všetci videli ešte v takej poloanonymnej podobe, lebo obrázky zo súdnej siene už boli oveľa skromnejšie – je to taká napohľad obyčajná teta! Ale prekvapujúco rozhľadená a informovaná, lebo kto by to bol povedal, že na svoje dôležité miesto v daňovej sfére štátu sa dostala vhodnou investíciou Salmanovcov zodpovedným zo strany Smer!? Vypovedala o tom jednoducho, bez emócií, akože stalo sa, odovzdala na patričnom mieste a patričným persónam podľa vlastných slov 33 tisíc eur a na druhý deň už bola šéfkou, čo s otcom a synom mohla rovnocenne rokovať, koľkože to teraz bude potrebovať na auto, na dovolenku a nesmiete sa čudovať, vraj to, o čom bola tak naozaj reč, je 290 000 eur!
Smer a jeho zodpovední zatiaľ mlčia, obžalovaná Zakálová vypovedala pokojne, zrejme s vedomím, že pravda vyšla najavo a aj ona ju bude hovoriť, lebo nezákonné odpočty DPH boli celkom iste skôr astronomické než smiešne, na chodbe inštitúcie, kde sa hľadá pravda panovala nervozita, lebo „Pane Bože odpusť“, čo to zasa vypukne a aké to bude mať pokračovanie, no a nám zostalo k dispozícii to konštatovanie – ľady sa teda pohli!

SkryťVypnúť reklamu

Jasné, nerobím si ilúzie, že to bude mať obžalovaná Mária Zakálová po svojej jednoznačnej výpovedi jednoduché, že ju budú iba akceptovať a nespochybňovať, lebo ktohovie, „ako to bolo tak naozaj“! Ten záznam jej rozhovoru, čo sme na Slovensku mali v ponuke doslova na želanie a na objednávku, o ktorom vôbec nikto nepochyboval, že je reálnou obchodnou transakciou a naozaj nie je voľajakým televíznym skečom do kabaretu, sa ešte celkom očakávane ním môže stať, lebo u nás je v súdnej sieni naozaj všetko možné! Všetci to vedia, ale vládnuci Smer, ako to verejne vyhlásil samotný premiér, naozaj nie, u nás sa nič nemusí predstierať či nebodaj utajovať, kdeže..., vylúčené! Všetko je iba bezchybné!

SkryťVypnúť reklamu

Naznačil som, že v našich vysokých kruhoch spoločnosti, až nedotknuteľných, sa dejú teda veci o ktorých koncoch sa v podobe spravodlivého zúčtovania skôr pochybuje, než sa im verí a už teraz som si istý, že vari ani nie je možné, aby sa tie kšefty Smer, podnikatelia Salmanovci a za bohatstvom zažiadaná Zakálová v priebehu naznačovaného vyšetrovania a klebiet, čo to sprevádzali, nič „zaujímavé“ nedialo, že to nemalo podobu kopnutia do osieho hniezda a začínajúca panika zodpovedných vyvolá nielen šok, ale celkom iste aj všeličo v podobe ešte horšej prítomnosti!? A hľa nič, ticho a hoci sa ľady pohli, celkom iste sa už stavajú aj poriadne zábrany a bariéry, aby sa celkom nič nestalo a nedialo, tak ako doteraz!

SkryťVypnúť reklamu

Viete, rád vám všetkým pripomeniem ešte aj inú kauzu, menej zložitú, takpovediac osobnejšiu, ale v každom ohľade hanebnú – lebo nenávisť ľudí motivovaná rozdielnou národnosťou je niečo také podlé a primitívne, že ak sa jej dopustí verejný činiteľ, je to voľačo celkom rovnocenné s vážnym zločinom, s potrebou sa s tým v spoločnosti pokonať v trestnom pokračovaní a aspoň naznačím, že hovorím o aktivitách Dáriusa Rusnáka, zamestnanca prezidentskej kancelárie. V podniku sedel s kamarátom, zatiaľ anonymným, vraj obaja rozrušení z výsledkov hokejovej reprezentácie a rozčúlilo ich, ako sa dve neďaleko nich sediace dámy bavia maďarsky! Uznajte, maďarsky, v Bratislave, neďaleko prezidentského paláca a potom to malo konce svojim spôsobom kopírujúce kauzu tej študentky z Nitry! Podľa svedectva personálu boli Rusnák s priateľom vulgárni, dámy urážali neuveriteľne nevyberavo a keď ich mladí ľudia, tiež hostia tohto ináč slušného podniku chceli ochrániť, dostali od nepriateľov maďarskej reči poriadnu nakladačku.

Pokračovanie je ako z románu s dobrým koncom! Dámy vybehli hľadať pomoc, privolali policajnú hliadku na tvár miesta, všetko sa vyšetrilo a zaznamenalo, bude to mať pokračovanie a šokujúce je potom vlastne všetko, čo sa dá od toho odvodzovať!

Dárius Rusnák sa verejne ospravedlnil, pochopiteľne, vlastnými slovami, ak mi budete chcieť rozumieť, lebo to „ja nič, ja muzikant“ dostalo podobu - za všetko je zodpovedný ten kamarát, mňa to neuveriteľne trápi, ospravedlňujem sa všetkým, je to strašné a neodpustiteľné, ale naozaj za to nemôžem...Má to teda jasnú podobu účelovej výhovorky, svedectvo personálu a vyšetrené okolnosti však svedčia o vine zamestnanca prezidentskej kancelárie, bez akýchkoľvek pochybností a teraz príde to šokujúce pokračovanie, vôbec nepodobné tomu, o čom som doteraz písal a čo je pravidlom všetkých zodpovedných v strane Smer! Žiadne hmla za mnou, hmla predomnou, nič sa tu nedeje, ale naopak – čo je pravda, nech sa to všetkým, najlepšie celému svetu predvedie v „detailoch, aj farebne“, človek s takouto výbavou predsa nemôže byť zamestnaný v takejto dôležitej funkcii a ...

Nemyslite si, že je to vyjadrenie anonyma, kdeže, takto to klasifikoval hovorca pána prezidenta Gašparoviča, verejne, verte mi, že rozhorčene, ba ako sa v národe hovorí, s ťažko utajovaným pobúrením, ba hnusom a všetko celkom jednoznačne speje k finále – takáto nezodpovedná persóna nebude kaziť ani len vzduch na takomto pracovisku, nielen škodiť jeho menu a povesti!!!

Aha ho, aj tu sa ľady pohli, ale ten rozdiel celkom iste cítite aj vy! Zodpovednosť a zodpovednosť sa vyvodzuje na viac spôsobov, tie dva zásadne si nepodobné ste dostali ako na podnose a vôbec nebudem nič predstierať, pre túto krajinu a jej národ je takýto dvojitý meter posudzovania hriechov zodpovedných veľký problém. Aké to bude mať pokračovanie, spoluobčania, ten hriech chlapa, čo je v štátnej službe a nemá rád maďarskú reč, či nebodaj aj kultúru sa dočká potrestania v podobe rozviazania pracovného pomeru a celkom iste aj verejného odsúdenia a hanby, čo síce bude zaslúžené, ale uznajte, aj nespravodlivé, lebo hriech sa nesmie merať takýmto dvojakým metrom. A ten kolektívny, pre celý národ vlastne rakovinový nádor, ako ho jednoducho opísala obžalovaná Zakálová keď sa zneužíva moc tých, čo to tu spravujú pod kepienkom „čestnej a demokraciu vyznávajúcej strany“ už vôbec nie!

Radšej to ani nedokončím, je to neuveriteľná hanba takéhoto spravovania vecí verejných, všetko to predstierané, nedokončené a účelové, v kontexte s dokonalosťou viditeľnou tam, kde je to „čestne zrežírované“, hoci tiež iba účelovo, lebo „dobré meno prezidenta je v priamom ohrození“ a potom sa voľačo urobiť musí! Povedal som, ľady sa pohli, ale... No čo už, je to na každom z nás a jeho cti.


 

Stanislav Krištofík

Stanislav Krištofík

Bloger 
  • Počet článkov:  2 342
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyskusal som si v zivote tolko dobreho i zleho, ze mi moze zavidiet aj Hrabal. Vzdy som zostal optimistom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu