Slovensko je krajina úspešná, v každom ohľade a rozmere!

Čo ako sa budem snažiť, finálne hodnotenie polčasu vládnutia strany Smer tak, ako ho verejne predniesol Slovensku premiér Róbert Fico, pred kamerami a mikrofónmi mediálnej sféry, s úmyslom prezentovať realitu svojho vládnutia v režime diktátu svojej politickej strany, lepšie nemôžem vystihnúť. Samozrejme, on osobne to ponúkol predsa len ináč, farbistejšie a ideologicky ozajstnejšie, tak ako sa na vodcu najúspešnejšej strany u nás patrí, lebo presne tak to má byť! Nech všetci vedia, že zjednotená ľavicová sféra našej politiky je jeho dielo, o ktorom sa pochybovať naozaj nemá, veď jednota názorov a snaženia je preukazná – na rozdiel od „rozhádanej a nespolupracujúcej pravice“ a dobrá budúcnosť Slovenska je bezvýhradne spojená iba s takýmto smerovaním. Oponovať sa síce dalo, ba naozaj sa prejavili aj aké – také pochybnosti už na tom brífingu, ale s malým odstupom času je to predsa len správnejšie. Nenaruší sa oná „výnimočnosť“ takého hodnotenia a lepšie sa vníma veru aj to, čo tak celkom nebolo pravdou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nemám naozaj záujem byť konzekventným a celkom dôsledným kritikom všetkého, čo premiér Fico na margo polčasu svojho mandátu „dirigovať Slovensko podľa svojej partitúry“ uviedol, alebo lepšie povedané čo tvrdil, lebo to všetko deklamoval bez pochybností a so sebe vlastnou „istotou“ a zodpovednosťou za každú notu! Predovšetkým tie tri povinnosti, ktoré „začal plniť za chodu a bez výnimiek“, ale práve tam sa mu celkom nedarilo! Už som pred pár dňami oznámil, že oficiálne štatistiky z podnikateľských a bankových kruhov Švajčiarska, s nadnárodným významom, uverejnili voľačo, jeho údajom celkom nepodobné, ale opakovať to nebudem. Dôvodom je domáci zdroj relevantných údajov, najviac sa mi veru pozdávali údaje o výške miezd Slovákov v kontexte s oficiálnou štatistkou o našej priemernej mzde, čo by mala byť zárukou spoľahlivej životnej úrovne všetkých a dostatku v každom ohľade, ale oficiálny portál Platy.sk, zrejme využíva celkom iné informačné zdroje ako vláda a jej premiér! Ináč by si v svojej oficiálnej správe nedovolili uverejniť údaj, že väčšina ľudí u nás nedostáva plat ani v priemernej predpokladanej výške a nesmiete sa zlostiť, na mňa, či na realitu slovenského života, ten je 859 eur. A ten kontrast a oponentúra pre Ficove tvrdenie – pätina ľudí u nás nedostáva ani mesačný priemer 700 eur, ba presnejšie, od 501 po tých sedem stovák a keby ste si k tomu pripočítali viac ako miliónové spoločenstvo seniorov zistíte, že ešte len tam je to problematické, či priamo alarmujúco nepostačujúce. Tých seniorov s tromi stovkami na mesiac a menej je naozaj veľa, tých, čo sa u nás doma považujú za slušne zaopatrených by sa v susednom Rakúsku báli ako sociálne nezaopatrenej komunity, ale o tom sa oficiálne zdroje a náš premiér nezmieňujú už ani len náznakom! 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno s vedomím verejne známych istôt a právd, lebo ľudia sa zvyknú v tomto ohľade skôr jeden druhému posťažovať, než sa chváliť a štatistiky potom pripúšťajú, že tak vari desatina zarábajúcich ľudí je so svojou mzdou spokojná, ale neoficiálne je na tom seniorská kategória ešte skromnejšia!

A v súvislosti s novými predpismi a úpravami, čo od 1.VI. očakávajú ekonomické zmeny v podnikaní, predovšetkým v daňovej sfére je zaujímavá aj štatistika menších firiem, alebo aj tých rodinných, či drobných živnostníkov, ktorých sa radikálne dotkli už skoršie úpravy daní a odvodov predpísaných vládou. Teraz už dostupné údaje z Registra účtovných uzávierok signalizujú, že kým stredné a veľké firmy svoje hospodárenie posúvali smerom k zeleným číslam, tie malé, a je ich u nás viac ako 86 tisíc, „dostávali na frak“ a svedčí o tom skutočnosť, že na konci roka 2013 a už aj v tomto roku ich naozaj veľa skrachovalo! A kto by si náhodou pomyslel, že to štátu môže byť naozaj jedno, omyl, predpokladaný podiel týchto firiem na daňových odvodov štátu mal predstavovať cca 2 miliardy eur, ale už februárové prognózy boli oveľa skromnejšie – nebude to veru ani 1,8 miliardy eur!!!

SkryťVypnúť reklamu

Oba príklady svedčia o tom, že naozaj nie všetko v tom našom štáte je „dokonalosť sama“ a ak by som mal iba naznačiť, či je toho predsa len v ponuke viac a našli by sa tom „vyškerenom profile“ slovenskej vizitky dokonalosti voľajaké kazy, potom radšej svetu pripomeniem, že našli, ba nedokonalosť výkonov slovenských ministrov a veru aj ich šéfa pri výkone vládnutia je poriadna štrbavosť! Istoty, ktoré sa tak presvedčivo propagujú takmer kontinuálne a širokospektrálne sa napríklad vôbec nedotýkajú finančných rezerv občanov, jednotlivcov i rodín a prieskumy, samozrejme domácej proveniencie, ponúkli svoje tvrdenie! Overené a nespochybnené – tretina Slovákov s povinnosťou hospodáriť, starať sa, gazdovať, živiť seba a aj tých, ktorých sú v ich starostlivosti nemá žiadnu rezervu, život má podobu z ruky do úst a s odpustením, akáže je to úspešná krajina, o ktorej sa hovorí presne toto! To naozaj nie je zlomyseľná klebeta, čo som tu z domácich a oficiálnych zdrojov ako informáciu ponúkol, je smutná pravda!

SkryťVypnúť reklamu

O tom však v tej hodnotiacej polčasovej správe premiéra nenájdete žiadnu, čo iba náhodnú zmienku, lebo v kontexte s tvrdením, že sme krajinou dobre hospodáriacou a úspešnou, by to naozaj nekorešpondovalo a uznajte, akáže by to bola potom správa strany Smer, čo nemusí byť povinne optimistická!?


 

Stanislav Krištofík

Stanislav Krištofík

Bloger 
  • Počet článkov:  2 342
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyskusal som si v zivote tolko dobreho i zleho, ze mi moze zavidiet aj Hrabal. Vzdy som zostal optimistom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu