Tak akí sú to napokon ministri?

Nie je to vôbec tak dávno, čo nás premiér Fico presviedčal, že výsledky jeho vládnutia sú v pohode, ba veru ešte aj o stupienok lepšie, lebo v porovnaní s inými krajinami EÚ sedíme na lepšie sa krútiacom kolotoči rozvoja, máme celkom iste spoľahlivejšie výsledky v oblasti príjmov a odvodov, najmä s tou lotériou paragónov s účtom nad jedno euro a spravodlivo, žiaden z ministrov jeho vlády nemá žiadne nedostatky, ktoré by mu mohol vytknúť, či dokonca mu ich zazlievať. Mali by sme mu to veriť, čo poviete, taká dôvera je naozaj skôr raritou než istotou, no v konečnom dôsledku by som na voľačo s takýmto valórom nestavil ani len zlámanú grešľu, či ako sa tej nule núl vlastne nadáva! Ale aj tak, rád by som ho upozornil na dobre viditeľné výsledky práce a aktivít ministra obrany Glváča na všetky spôsoby, lebo ich vidíme nielen v tom našom „spravodlivom zrkadielku chudoby“, ale veru aj v tom benátskom a širokouhlom, čo nám s posmechom natŕča zvyšok EU a vojsk paktu NATO

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Sme v každom ohľade smiešny až hanebný prvok toho vojenského spoločenstva, čo si vyslúžilo ostrohy úspechov pri strážení mieru a pokoja naozaj na celom svete, lebo na všetko okolo seba naše vojská pôsobia ako chudobní príbuzní, vybavení arzenálom a technikou naozaj predpotopnou a márne sú odvážni a profesionálne dobre podkutí, takmer všetkým v rovnakom postavení sa nevyrovnajú vlastne ničím iným! Nuž neviem, ako sa na to pozerá obyčajný občan, ale dočítať sa, alebo z voľajakej impertinentnej reportáže sa dozvedieť, že naši vojaci sú ešte stále závislí od starobylej ruskej výzbroje a techniky, že im chýba aj taká samozrejmosť akou je strelivo, že armáda nemá vypracovaný systém modernizácie, čo je spoľahlivým dôkazom celkom neseriózneho plánovania našej obrannej štruktúry v celom rozsahu všetkých druhov našich ozbrojených síl, že naša armáda je v režime „hladovania“ aj napriek tomu, že sme povinní udržiavať rozpočet na jej udržiavanie a rozvoj podľa podpísaných záväzkov a aby to malo aj povinnú jahôdku so šľahačkou - ako naozajstnú ozdobu, je tu záväzný výrok premiéra – že na armádu nemá a aj tak ani nedá!!!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak akosi samozrejme sa minister obrany Martin Glváč tvári ako spokojný piknik, ktorého naozaj nič nevzrušuje, ak nemusí, tak sa na ničom vojensky špecializovanom ani nepodieľa a dá sa zastupovať svojim štátnym tajomníkom a vo chvíli, keď si pripomeniem slová Róberta Fica, že vojaci našej armády nevedia ani len poriadne pochodovať celkom oprávnene sa pýtam – a kto by ich to mal naučiť, ak veliteľa najvyššieho nič vojenské úprimne neinteresuje!???

Trošku odbočím, oprávnene a veru aj s nádejou, že to, čo som nedávno započul, ako klebetu o znovuvzkriesení výroby v Považských strojárňach v Považskej Bystrici bude napokon realitou, lebo verte, naozaj mnoho súvisiaceho s ozdravením pomerov v armáde Slovenska by tam vedeli vyriešiť celkom samozrejme oživením starej výroby a dokonalého kumštu tamojších robotníkov, technikov a podnikateľov, lebo nič z toho v čom vynikali sa nedá zabudnúť! Viete, šokovalo ma, že naše osobné zbrane sú zastarané, ba že naši vojaci trpia akútnym nedostatkom munície a verte mi, naozaj to nie je tak dávno, čo sme akurát v takýchto technických zručnostiach predstavovali svetovú špičku! A verte mi, nie je v tom nič hanebné, lebo ak je voľačo naozaj potrebou ľudstva, potom je naozaj lepšie nebyť na niekom závislí, ale staňme sa sebestačnými a doprajme kvalitu aj iným!

SkryťVypnúť reklamu

Hovorím z vlastných skúseností, hutná výroba v podobe valcovne farebných kovov je z tej dávnej slávy jediným funkčným artefaktom, ale presne to je tým najpotrebnejším surovinovým základom obnovy výroby a verte mi, v tom dávnom podniku sa vyrábala najkvalitnejšia pechotná munícia pre celý svet a pevne verím, že by sa to stalo realitou aj teraz! To naozaj stačí mať šikovnú vládu, namiesto kľavého ministra obrany voľakoho v podobe kreatívneho manažéra, čo vytvorí pohotový tandem s ministrom hospodárstva a potom už naozaj nebude trvať dlho, aby sme sa za tých v slovenských uniformách už nemuseli nikdy a nikde hanbiť! Lebo nič sa nedá robiť, príklady priťahujú, tie dobré zvlášť a potom by už naozaj nebolo ďaleko k obnoveniu dávnej slávy našej zbrojárskej výroby, lebo nič sa nedá robiť, čo je ľuďom potrebou, to nie je žiadnym prekliatím, ako nám to v porevolučnom čase vsugeroval nebohý prezident ešte Československej federácie Václav Havel.

SkryťVypnúť reklamu


 

Stanislav Krištofík

Stanislav Krištofík

Bloger 
  • Počet článkov:  2 342
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyskusal som si v zivote tolko dobreho i zleho, ze mi moze zavidiet aj Hrabal. Vzdy som zostal optimistom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu