Plodná práca ministerských pracovníkov

Pred časom sa šírila informácia o zakázaní distribúcie nápojov obsahujúcich kofeín v areáloch škôl. Všetci si hovorili aký je to nezmysel a odmietli to zobrať na vednomie. Jediná zmena, ktorú sme postrehli bola vymenenie kávy v školskom automate za bezkofeínovú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dnes som sa však počas vyučovania dozvedel, že našu školu navštívila bližšie nešpecifikovaná komisia, čo malo za následok okamžité stiahnutie fľaškových a čo je najdôležitejšie aj čapovaných nápojov obsahujúcich mizivé množstvo kofeínu.

Strana obhajujúca zákaz predaja takýchto nápojov argumentovala tým, že kofeín je pre detský organizmus škodlivá látka a tiež zvýšeným výskytom detskej obezity.

Kofeín je látka, ktorá môže byť samozrejme v extrémne vysokých dávkach nebezpečná, ale to malé množstvo, ktoré sa nachádza napríklad v Kofole je prinajmenšom zanedbateľné. Chcel by som vedieť, koľko kávičiek denne vypijú ľudia na ministerstve školstva, ktorí tento skvelý nápad dostali.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zvýšený výskyt obezity malých detí je svetovým trendom. Na Slovensku sa mu snaží byrokracia čeliť zakázaním nápojov s obsahom kofeínu. Prečo potom na pultoch zostali ostatné extrémne sladené nápoje ako Fanta, Sprite a iné?

Ďalším dôvodom na krútenie hlavou je fakt, že si v školskom bufete ako dospelý človek nemôžem kúpiť to prečo som tam prišiel. Už vidím ako skupinky študentov prechádzajú cez štvorprúdovú cestu (samozrejme bez prechodu) do nákupného strediska Apolo navštíviť Jednotu a nakúpiť si podľa vlastnej chuti, alebo čo je ešte úsmevnejšie do najbližšej krčmy na pivo. Veď keď už z tej školy vyjde, dá si rovno veľké pivo. Keď nie pre nič iné tak aspoň s pocitom rebélie.

SkryťVypnúť reklamu

Je skôr poľutovania hodné čím sa úradníci na ministerstve školstva zaoberajú namiesto toho aby sa snažili vyriešiť akútne otázky. Prečo napríklad máme učebnice iba na tisíc krát vyučované slovenské dejiny a svetové si musíme chodiť kupovať do Česka? Prečo sú platy učiteľov na tak nízkej úrovni, že keď chce nejaký riaditeľ zohnať angličtinárov musí naozaj použiť všetky možnosti vrátane sily osobnosti a apelovania na kolegiálne cítenie bývalých študentov? ("som z GJH teda som") Prečo máme osnovy staré a nebyť kreatívnych učiteľov tak na hodinách iba čítame časopis .týždeň? Prečo si na niektorých školách môžete odmaturovať bez akýchkoľvek vedomostí aj keď z odľahčenou peňaženkou?

SkryťVypnúť reklamu

Pokračovať už hádam ani nemá zmysel. Ako maturantovi mi už len zostáva veriť, že sa podobné zmeny nechystajú aj na vysokých školách. Alebo zakážeme predaj chipsov pre ich vysoký obsah soli, ktorý môže viesť k vysokému tlaku a upchávaniu ciev? 

Andrej Krištúfek

Andrej Krištúfek

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý nádejný podnikateľ a človek s veľkou vášňou pre vzdelávanie, ktorému nieje ukradnutá budúcnosť zdravotníctva na Slovensku. Alumnus medzinárodnej organizácie AIESEC . Člen občianskeho združenia Manageria Vo voľnom čase bubeník skupiny s názvom Freedom ltd. Zoznam autorových rubrík:  Na zamyslenieKultúraSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

INESS

INESS

108 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

317 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu