Prestaňte nám vymývať mozgy!

Včera poobede, ako som išiel so svojimi spolužiakom smerom na železničnú stanicu, nás oslovili dve postaršie dámy. Všimli si, že všetci traja nosíme zelené stužky, tak sa nás začali vypytovať, čo si myslíme o ťažkostiach nášho sveta. Pýtali sa nás, ako si predstavujeme svoju budúcnosť a či sme veriaci. Priznal som sa im, že som kresťan.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Nakoľko nás oslovili veľmi milým tónom, tak som im dal šancu a pustil som sa s nimi do komunikácie. Vysvetľoval som im, že to nemali určite ľahšie ani naši otcovia, keď boli v našom veku. Snažil som sa im vysvetliť, že každé obdobie má svoje ťažkosti, cez ktoré musí preskákať každý, kto chce v živote niečo dosiahnuť.

Staršia teta sa na mňa po celý čas milo usmievala, ba dokonca aj vtedy keď mi začala hovoriť o tom, že tento svet bude už len horší a že sa blíži koniec sveta a s tým spolu aj čas veľkého vyúčtovania.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V tomto okamihu som sa jej okamžite poďakoval za milú konverzáciu a zdvorilo som im zaprial príjemný zvyšok dňa, počas čoho mi tá milá teta ešte stále ponúkala nejaké brožúry o spomínanom konci sveta.

Som presvedčený, že tieto dve dámy chceli pre nás iba to najlepšie, ale pokladám to za tú najhlúpejšiu vec presviedčať mladých ľudí, ktorí aj bez týchto šialenstiev majú ťažkú úlohou presadiť sa v živote, aby ich demotivovali rečami o blížiacej sa apokalypse. Starší ľudia, ktorí majú už nejaké skúsenosti zo života, by mali mladých učiť na život a nie ich pripravovať na blížiaci sa koniec. Ako by mohol byť náš svet lepší, keď generácia, ktorá by nás mala učiť je často krát hlúpejšia než mladí neskúsený človek?

SkryťVypnúť reklamu

Pomaly nám mladým neostáva naozaj nič iné, len vyraziť do ulíc s transparentmi a poučiť staršie generácie, ktoré sa nám snažia vymývať mozgy, že takto náš svet nefunguje.

Gabriel Krivanek

Gabriel Krivanek

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som len jeden z mnohých, ale potrpím si na tom, aby ma oslovovali mojím menom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu