Vybavovačky, part 1.

Pokus o vybavenie prvých formalít a nečakané zoznámenie večer.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V stredu som sa rozhodol že nebudem čakať ako hlupák naautobus, ktorý aj tak nemusí ísť na univerzitu a vybral som sa do školypešo. Išiel som zhruba po trase autobusu, ktorú som sa snažil zapamätaťa po cca 45 min normálnej chôdze som prišiel na univerzitu. Pohoda, už lenzohnať bicykel a nemusím kupovať lístky :o)

Na departmente mi profesor ukázal kde budem sedieťa potom som sa vybral za prof. Logothetisom, ktorý je na departmentezodpovedný za zahraničných študentov. Stretol som ho akurát keď prišiel dokanclíka. Ďalší pohodový človek, slniečko asi blahodarne vplýva na ľudí, pretosú domorodci taký kľuďasi ... alebo všetci fajčia travku :o)))))) Prof.Logothetis mi napísal odporúčanie, resp. potvrdenie že som študent na ichdepartmente s tým, že s týmto papierom mám zájsť na Departmentsecretary, za pani Bombola, ktorá mi vystaví ďalšie potrebné potvrdenia.Byrokracia začína :o)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na sekréte bolo samozrejme zavreté, tak som sa vrátil zaprof. Logothetisom a povedal som mu že formality sa vybavia v pondelok,keď tam budú kompetentné persóny. Vrátil som sa teda do kanclíkua preložil „Hodnotenie recenzenta“ pre profesora Kotsopoulusa, keďže máspraviť nejaké recenzie na konferenciu TransCom 07.

Keď som toto spravil, a keďže som si zabudol zobraťadaptér na notebook tak som sa vybral naspäť na estiu, s tým že pôjdem domesta nájsť obchody a skúsim sa dostať bližšie k moru. Cestouz univerzity som si dal kolieska na heely a napriek tomu že som sacítil ako samovrah pri kľučkovaní medzi „greek crazy drivers“, podarilo sa minakoniec dostať sa na estiu bez ujmy na zdravý za cca 30min :o)

SkryťVypnúť reklamu

Cestou do mesta som sa snažil priblížiť čo najviack moru, preto som chaotickým náhodným výberom volil cestu len takz brucha. A oplatilo sa to. Asi hodinu pešo, po hlavnej ceste smeromnapravo pred takou veľkou budovou čo ma nápis „Baby“ alebo také niečov zadnej časti. Potom treba ísť par minút rovno, a vualaa LIDL.Sortiment približne rovnaký ako v našich Lidloch, podstatné je že som tamnašiel vodu, ktorá v balení 6x1,5L stála 1,09€. Takže ten jeden a pollitra čo som kúpil v nedeľu za 1€ bol úplne zlý nákup. No čo už. Prednákupom v Lidli som ešte pokračoval ďalej k moru a spravil sompár fotiek v prístave. Cestou späť som spravil nákup a spokojnýšliapal hodinu na estiu.

SkryťVypnúť reklamu

Večer, keď už som sa chystal spinkať, niekto mi zrazu búchana dvere. Kto to môže byť? Žeby Portugalci? Otvoril som dvere a skoro mavystrelo keď som začul ľubozvučný jazyk našich českých bratov. Na estii bývajú3 Česi, 2 baby a jeden chalan z Masarykovej univerzity. Tak už niesomstratený. Hehe. Toto „překvapivé shledání“ sme museli hneď osláviť, a taksme si mi štyria a štyria ďalší Portugalci (3x Piedro + Cheum)spravili „neočakávaný dýchánek“ s mojou fľaškou tatranského čaju, portugalskouvodkou a českým bejlis. Naučil som sa dve alkoholické hry a spokojný(=mierne pripitý) som išiel spinkať okolo 2hej v noci.

SkryťVypnúť reklamu

Vo štvrtok som išiel s CZ kolegami prvýkrát na obed. Keďže som nemal ešte obedovú kartu tak som len povedal že somErazmák a že čakám na kartu. Bez problémov ma pustili. Grécko ;o) Jedáleň(Canteen) funguje systémom ukážeš kartičku, tetuška do kompjúrtu vyťuká čísloz kartičky a môžeš isť. Zoberieš si tácku, pokúsiš sa nájsť si čistúvidličku a nožík (mission impossible), zoberieš si pár krajcov „chleba“ zvreca a na tácku si dáš ovocie, hlavné jedlo, šalát, servítok a oprotijedlám sú poháre. Potom prejdeš cez turniket a nájdeš si miestoa môžeš jesť. Bacha, aby si náhodou nestúpil na niektorého z 3 psovčo sa tam povaľujú. Psi v jedálni, uzavretej budove??? Grécko ;o)

Fotky som akosi v tom shockovom stave zabudol robiť. :o/

Branislav Krnáč

Branislav Krnáč

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Začiatkom apríla som prišiel do Grécka, do Patrasu, kde budem nasledujuce 3 mesiace na University of Patras pôsobiť v rámci študentskej mobility Socrates/Erazmus. Drže mi palce nech to prežijem v zdravý. :o) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu