
Najviac v Belgicku, kde EP dôveruje až 71% občanova hneď na druhom mieste je Slovensko, na ktorom EP dôveruje 69% občanov. Naopačnom konci rebríčka členských krajín EÚ sa nachádza Lotyšsko v ktoromEP dôveruje 39% občanov a Veľká Británia v ktorej EP dôveruje dokoncaiba 27% občanov. Dokonca aj v Írsku, ktoré v referende zamietloLisabonskú zmluvu dôveruje EP 62% občanov.
Mimochodom, podľa toho istého prieskumu dôveruje slovenskémuparlamentu, teda Národnej rade Slovenskej republiky, iba 34% slovenskýchobčanov a to sa prieskum konal ešte pred kauzouRafaela Rafaja, ktorý okrem funkcie zástupcu občanov v slovenskom snemepôsobil aj vo funkcii osobného podpisovača Jána Slotu.
Že by to občania EÚ s dôverou k EP nemali preháňať,naznačuje reportážtelevízie RTL (v nemčine s anglickými titulkami), ktorá zisťovala akoposlanci EP pracujú v piatok ráno. Ku cti poslancom EP slúži akurátto, že pred tým ako v piatok skoro ráno vypadli z „práce“ a zamierili do svojichdomovov, podpísali sa do prezenčnej listiny (na základe čoho majú nárok nielenna plat, ale aj na tučné diéty za prácu mimo domova) vlastnou rukoua nepoužili ani Maradonovu Božiu ani Slotovu Rafajovu ruku.
A aby somnezabudol, Ján Slota pred pár dňami oznámil, že v budúci rok budekandidovať do Európskeho parlamentu. Prečo asi?