Kiska a komunálne voľby 2014

Výsledok prezidentských volieb, špeciálne v Bardejove, vzbudil nádej na pravej strane miestneho politického spektra. Volič vraj vyslal signál o tom, že má dosť Fica a existuje nadej, že osud svojho predsedu bude v jesenných „komunálkach" zdieľať aj súčasný primátor. Je však Kiskov úspech dostatočným dôvodom na zmenu v smerovaní Bardejova? Sú Procházkove vízie s ohľadom na výsledky prvého kola prezidentských volieb rovnako dostatočnou inšpiráciou pre voliča na odsunutie bardejovského primátorského matuzalema tam kam patrí? Sú výsledky týchto dvoch pánov nejakým spôsobom určujúce pre tohtoročnú horúcu komunálnu jeseň?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Pre odpovede na tieto otázky je potrebné nahliadnuť do vnímania komunálnej politiky a jej dosahu na bežný život bežným Bardejovčanom. A to najmä v porovnaní s vnímaním dosahu prezidenta v podobnom kontexte. Funkcia prezidenta, už aj vďaka pôsobeniu predchádzajúcich predstaviteľov tohto úradu, nie je vo verejnosti vnímaná ako podstatná, najmä čo sa týka dosahu na ich sociálny status v rámci komunálnej politiky. Aj napriek podpore slovenských prezidentov, vyjadrenej v závere kampane Robertovi Ficovi, práve pasivita dosluhujúcej hlavy štátu zlomila Ficovi v prezidentských voľbách krk. Úradujúci premiér jednoducho stavil pred piatimi rokmi na koňa, ktorý prestíž prezidentského úradu znížil na úroveň (a sám Fico ju prišliapol zatĺkaním o dôležitejšej práci akou bola kandidatúra) nie dostatočne mobilizujúcu a zaujímavú pre ľavicového voliča. Ficovo protirečenie si v záverečných predvolebných debatách, dodalo jeho narýchlo zbúchanej kandidatúre povestnú korunu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Komunálne voľby však budú o inom. Sympatie k jednotlivým kandidátom budú potláčať u rodín závislých na verejnej správe materiálne záujmy. Reči o podpore cestovného ruchu, športu a vytvárania nových pracovných miest pomôžu bez ohľadu na reálne výsledky, len niekoľkonásobnému primátorovi a ľuďom na ňom akokoľvek závislým. My ostatní si však zaslúžime viac ako len prehru terajšieho primátora. Reálnou silou, ktorá ustráži primátorské šafárenie (bez ohľadu na to kto sa stane primátorom) a určí napredovanie Bardejova je mestské zastupiteľstvo. Nespoliehajme sa na Kisku ani na Procházku. Je najvyšší čas začať hľadať a presviedčať ľudí z nášho okolia, ktorí nás dôstojne zastúpia v mestskom zastupiteľstve. Čas a súčasné vedenie mesta hrá v neprospech nás a našich detí.

Ján Kukulský

Ján Kukulský

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  91x

Pozerám, počúvam, čudujem sa, píšem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,078 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu