Auto-Moto: V Košiciach môžete tankovať zadarmo

Tankovať zadarmo môžete neďaleko križovatky pri Moldavskej ceste. Viac info a foto v príspevku.

 Auto-Moto: V Košiciach môžete tankovať zadarmo
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text a foto: Lórant Kulík

Je to naozaj tak, za tankovanie skutočne neplatíte. Aby ste mohli plne využiť služby nabíjacích staníc Tesla typu supercharger a Ejoin musíte vlastniť elektromobil. V Košiciach pri Moldavskej ceste si môžete dobiť zadarmo svoje nové auto. K dispozícii je viac stojanov Tesla (na snímke).

Nabíjacie stanice Tesla

Spoločnosť Tesla medzi prvými nainštalovala nabíjacie stanice v Bratislave, Sielnici a v Demänovej. V Košiciach vybudovala štvrtú a zatiaľ najmodernejšiu nabíjaciu stanicu Supercharger V3.Model 3 Longe Range môže dosiahnuť rýchlosť nabíjania až 1600 km/h. Pri rýchlom procese je možné za 5 minút dobíjania získať vyše 100 kilometrový dojazd elektromobilu. Sieť nabíjacích staníc Tesla sa stále rozširuje a modernizuje. Nové technológie majú prispieť ku skráteniu nabíjacieho času o viac ako 50 %.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri Optime nainštalovali aj stojany Ejoin

Okrem nabíjačiek Tesla s výkonom do 250 kW, je pri Moldavskej ceste k dispozícii aj stojan Ejoin. Ide o AC a DC nabíjací stojan od slovenského výrobcu. Motorista si práve dobíja elektromobil pri stojane Ejoin (na snímke).

Na Slovensku si môžete zadarmo dobiť elektromobil

Vzhľadom k nepriaznivej situácii v pohraničných oblastiach Ukrajiny fungujú nabíjačky zadarmo. Firma E.Muska tieto bezplatné služby poskytuje aj na Slovensku v Poľsku a Maďarsku. Okrem vozidiel Tesla, je možné na uvedených nabíjacích staniciach dobíjať aj iné značky elektromobilov.

Elektromobilov je stále viac

SkryťVypnúť reklamu

Na Slovensku v júni 2020 evidovali 224 elektromobilov.V budúcnosti plánuje firma Tesla postupne budovať a rozširovať sieť nabíjacích staníc nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách.

Modernú nabíjaciu stanicu Tesla a Ejoin pri nákupnom centre Optima si môžete  pozrieť vo fotogalérii.

Fotogaléria:

1.
1. 
2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
9.
9. 
10..
10.. 
11.
11. 
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  921x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu