reklama

Auto-Moto: Vo vestibule Tuke a v Dubai na Expo 2020 vystavila Strojnícka fakulta prvý slovenský koncept vodíkového auta MH2

Vystavený koncept auta vytvorila TUKE – Strojnícka fakulta s MATADOR Group. Viac info, foto a video v príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text, foto a video:Lórant Kulík

Projekt vodíkového auta potvrdzuje, že vďaka efektívnej spolupráci medzi akademickým prostredím a súkromným a domácim sektorom sa rodia veľké projekty. Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach v spolupráci s Matador Group vytvorila prvý slovenský koncept vodíkového auta MH2. Technická univerzita prezentovala svoj koncept vodíkového auta na svetovej výstave Dubai Expo 2020 od začiatku októbra do 30. marca 2022. V máji pri príležitosti 70.výročia, si mohli milovníci vedy a techniky pozrieť vodíkový koncept MH2 vo vestibule Technickej univerzity v Košiciach (na snímke). V týchto dňoch sa už auto v hlavnej budove na Letnej ulici už nenachádza.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nadčasový dizajn

Každého kto rád spája techniku s umením iste zaujme nadčasový dizajn vodíkového konceptu MH2. Výtvarný návrh vypracoval šéfdizajnér MH2 Miroslav Maukš.  Karoséria auta svojou muskulatúrou pripomína štartujúceho atléta na štartovacom rošte. Ide o funkčný dizajn, ktorý v prípade hydrogen conceptu má koeficient odporu pod hodnotu 0,2.Vozidlo zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 4 sekundy.

 Najvyššie štádium showcaru

K úspešnému vývoju prototypu prispel aj MATADOR Group. Vozidlo je v najvyššom štádiu showcaru, čo znamená, že prototyp nie je plne funkčný. Spoločnosť Matador vidí budúcnosť vo vodíkovom pohone. Vodík bude mať veľký význam aj v energetike. Vozidlo obsahuje niekoľko nízkotlakových metalhydridových zásobníkov. Výhodou je mulová emisia, splodinami spaľovania je para a voda. Čoraz častejšie sa stretávame s konceptom vodíkového autobusu, prípadne vodíkového vlaku. Vodík je energetický zdroj budúcnosti najmä preto, že sa dá vyrobiť pomerne jednoducho. Dosť často sa stretávame s nesprávnou interpretáciou výroby vodíka. Vodík sa najčastejšie vyrába elektrolýzou vody, čo je rýchly a lacný spôsob výroby.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V týchto dňoch už auto vo vestibule TU Košice, na Letnej ulici už nie je vystavené. Koncept prvého slovenského vodíkového auta si  môžete pozrieť na videu a vo fotogalérii.

 

 

 Video: Vystavený koncept vodíkového auta vo vestibule TUKE

Fotogaléria:

1.
1. 
2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 

Zdroj: Matador Group

Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  268
  •  | 
  • Páči sa:  1 560x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v od júna 2018 už nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený pre každého, kto má rád históriu, umenie a rád varí. Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Od roku 2023 som členom Združenia historikov moderného výtvarného umenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu