Kuriozity: Vianočná električka pred Veľkou nocou brázdi ulice mesta

V Košiciach je naozaj všetko možné. Viac info a foto o jarnej vianočnej električke v príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text a foto: Lórant Kulík

Predveľkonočné Vianoce

V Košiciach ste mohli 30.3.2022 cestovať vianočnou električkou. Dva týždne pred Veľkou nocou prekvapil cestujúcich na električke číslo 9, neaktuálny pozdrav s textom „Veselé Vianoce“(na snímke). Nenašiel sa v Dopravnom podniku nikto, kto by bol neaktuálny text odstránil, prípadne prelepil.

Jednotku vypravili po tridsiatich rokoch

Linku číslo 1 Dopravný podnik zrušil 23.2.1993. Po takmer 30-tich rokoch v Košiciach opäť vypravili električku s číslom 1 (na snímke). Zavedenie novej linky súvisí s rekonštrukciou električkového depa. Dopravný podnik sa vrátil k starej tradícii. Električky číslo 1 od roku 2022 jazdia na pôvodnej trase: Važecká – Južná trieda – Námestie osloboditeľov – Námestie Maratónu mieru – Havlíčkova.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vianočnú električku a jednotku si môžete pozrieť na nasledujúcich fotkách.

1.Vianocčné prianie na električke pred Veľkou nocou 30.3.2022
1.Vianocčné prianie na električke pred Veľkou nocou 30.3.2022 
2.Vianočná električka 30.3.2022 v Košiciach
2.Vianočná električka 30.3.2022 v Košiciach 

V roku 2022 vypravili jednotku

3.Po 30-tich rokoch v Košiciach opať chodí jednotka
3.Po 30-tich rokoch v Košiciach opať chodí jednotka 

Zdroj: imhd.sk

Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  247
  •  | 
  • Páči sa:  956x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu